خبر

غربی ها به اندازه کافی سیستم ضدموشکی به اوکراین نداده اند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی ویدئویی خود گفت که نیروهای روسیه می‌خواهند دونباس و جنوب اوکراین را تصرف کنند.

زلنسکی گفت که نیروهای مسلح اوکراین کنترل مناطقی را در مناطق کیف و چرنیهیو بازپس گرفته‌اند. او گفت: «در مناطقی که به طور موقت اشغال شده‌اند، پرچم‌های ملی اوکراین بیشتر و بیشتر است.»

وی افزود که اوکراین اکنون در حال تقویت دفاعی خود در جهت شرقی و در دونباس است و ما آگاه هستیم که دشمن ذخایری برای افزایش فشار در شرق دارد.

زلنسکی خطاب به کشورهای غربی افزود: «هدف ما چیست؟ از ما، آزادی ما، سرزمین ما، مردم ما محافظت کنید. هر کاری را برای محافظت انجام دهید.»

رئیس جمهور اوکراین همچنین با انتقاد از کشورهای غربی گفت که این کشور به اندازه کافی سیستم‌های ضد موشکی مدرن را از متحدان غربی دریافت نکرده است.

زلنسکی علاوه بر این از مواضع «ویکتور اوربان»، نخست وزیر مجارستان انتقاد کرد و گفت که او عملاً تنها کسی در اروپا است که آشکارا از پوتین حمایت می‌کند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا