خبر

عربستان: منتظر برگزاری دور پنجم مذاکرات با ایران هستیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان اعلام کرد که کشورش مشتاقانه منتظر پنجمین دور مذاکرات با ایران است.

فیصل بن فرحان بدون اشاره به عزم جدی ریاض برای برداشتن گام‌های عملی در مسیر توافق با ایران، مدعی شد که امیدوار است ایران تمایل جدی به راه حل از خود نشان دهد.

بن فرحان روز شنبه در جریان شرکت در نشست امنیتی مونیخ اعلام کرد: علی‌رغم عدم پیشرفت اساسی در مذاکرات پیشین، ما مشتاقانه منتظر پنجمین دور از گفتگوهای ایران و عربستان هستیم.

وزیر خارجه سعودی مدعی شد: ما به ضرورت حل هر بحرانی از طریق گفتگو معتقدیم و امیدواریم ایران نیز تمایل جدی برای یافتن راه حل داشته باشد.

به دنبال اعدام ٤٧ نفر از شیعیان عربستان از جمله آیت الله نمر باقر النمر توسط پادشاهی سعودی در سال ۲۰۱۶، روابط ایران و عربستان وارد تنش شده است.

از سال ٢٠١٦ هیچ روابط دیپلماتیکی بین ایران و عربستان وجود نداشته است اما در ماه‌های اخیر دو طرف تمایل خود برای بهبود روابط را اعلام کرده‌اند. تاکنون چهار دور از گفتگوهای ایران و عربستان در بغداد برای عادی سازی روابط برگزار شده است و انتظار می‌رود بغداد به زودی میزبان پنجمین دور از این گفتگوها باشد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا