خبر

عربستان عادی سازی روابط با اسرائیل را یک تحول مثبت خواند 


شفقنا- وزیر خارجه عربستان سعودی توافقنامه‌های عادی سازی روابط منعقد شده میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی را یک تحول بسیار مثبت خواند.

به گزارش شفقنا به نقل از ایسنا، فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان توافقنامه‌های عادی سازی روابط منعقد شده میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی را یک تحول بسیار مثبت خواند.

وی اظهار کرد: ما حتی پیش از امضای توافقنامه ابراهیم امیدوار بودیم که حرکت جدیدی در منطقه به سمت صلح و به سمت وضعیت بهتر آغاز شود، اما همیشه مهم است که فراموش نکنیم مشکل اصلی، مشکل فلسطینی‌ها است.

وزیر امور خارجه عربستان در ادامه بر لزوم یافتن راهی برای کشاندن فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها به پای میز مذاکره تاکید کرد و گفت: باید دو طرف بر سر میز مذاکرات حاضر شوند تا بتوانیم درباره راه حل دو کشوری صحبت کنیم و به یک صلح پایدار دست یابیم.

وی گفت: ما معتقدیم عادی سازی کامل روابط با اسرائیل در منطقه نه تنها برای اسرائیل مهم یا خوب است، بلکه برای همه ما نیز مهم و خوب است، چراکه این اتفاق می‌تواند به نفع همه کشورهای ما در سطوح اقتصادی، اجتماعی و امنیتی باشد.

فیصل بن فرحان همچنین تاکید کرد: بدون یافتن راه حلی برای مشکل فلسطین، همه چیز شکننده خواهد بود و در صورت تشدید تنش، شکست توافق‌های صلح آسان خواهد بود.

وی گفت: وضعیت در اراضی فلسطین دشوار است، بنابراین اولویت اکنون باید احیای روند صلح باشد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا