خبر

طرح صیانت نه به بار است نه به دار


امام جمعه موقت تهران گفت:طرح صیانت نه به بار است نه به دار. پس چرا با عصبانیت صحبت می کنند و عده ای می گویند خیانت و خباثت است؟

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرمهم،  آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران، اظهار کرد: فداکاری دو خلبان در تبریز را می ستایم. آنها  می توانستد جان خود را نجات دهند اما برای اینکه جنگنده در منطقه مسکونی سقوط نکند، به استقبال شهادت رفتند.

وی در ادامه افزود: ویروس منحوس کرونا همچنان در کشور می چرخد. مکرر می گویم که مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند. رهبر انقلاب توصیه می کنند به واکسن زدن و معلوم شد واکسن زدن چقدر تاثیرگذار بوده است. مردم به نظر متخصصان و نظرات فقهی توجه کرده و واکسن بزنند. وقتی رهبری توصیه می کنند دیگر جای تامل ندارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به حوادث اوکراین، گفت: موضع نظام را رییس جمهور بیان کرد. سیاست کلان ما این است که همه کشورهای درگیر را به گفت وگو و خویشتن داری دعوت کنیم. نگرانی ما کشته شدن بیگناهان است وهیچ کاری به دین آنها نداریم. اقدامات تحریک آمیز ناتو با محوریت آمریکا شرایط را پیچیده کرده است. آمریکا در سراسر دنیا فضولی می کند. آمریکا خود را ابرقدرت می داند در حالیکه ابرقدرت نیست. در صحنه سیاسی کشورهای اروپایی مدام بر طبل جنگ می کوبند مثل اینکه نان آنها در جنگ است تا آتش را برافروخته تر کنند.

خاتمی همچنین درباره طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی خاطرنشان کرد: فعلا نه له نه علیه طرح صیانت هیچ سخنی نمی گویم ولی صدها طرح به مجلس می رود و مجلس جای طرح و نظر است. بالاخره بعد مدتی طرح ها به شورای نگهبان می آید و این شورا قانونمدارانه آنها را بررسی می منند. تاکنون هیچ کدام از اعضای شورای نگهبان مسأله ای درباره طرح صیانت را مطرح نکردند. ما صبر میکنیم هرچه تصویب شد براساس مر قانون بررسی کنیم.

وی افزود: موافقان این طرح بگویند می خواهند چه کنند. بگویند کسب و کار مردم را در نظر می گیرند. مخالفان هم خیلی صریح نظر خود را اعلام کنند تا این طرح پخته شود. الان طرح نه به بار است نه به دار. پس چرا با عصبانیت صحبت می کنند و عده ای می گویند خیانت و خباثت است.در فضایی آرام و منطقی است مسأله بررسی شود و روال قانونی طی شود. وقتی قانون شد همه باید تبعیت کنند.

وی در ادامه درباره مذاکرات وین تصریح کرد: رهبری اجازه مذاکره داده اند تا تحریم ها لغو شود. مذاکره کنندگان فرزندان و دلسوزان ملت هستند. توجه دارند نقطه نهایی مذاکرات، لغو همه تحریم ها بخصوص تحریم های بانکی و تجاری است. اگر این تحریم ها لغو نشود گویی اصلا مذاکره نشده است. امیدواریم خبرهای خوش براش ملت در راه باشد به هر حال شما ملت پیروز این مسیر هستید. این ملت خستگی را خسته کرده اند و همچنان در صحنه خواهند بود.

خاتمی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: نمایندگان در بررسی بودجه بخشی نگر نباشند و فقط حوزه خود را نبینند و مصلحت کل کشور را ببینند. درآمدها را نه خوش خیالانه،  بلکه واقع بینانه ببینید. مسأله تولید و اشتغال توجه کنید. اولویت اول را برای به سامان رساندن طرح های نیمه تمام بدهید. در برنامه ریزی مسأله همه اقشار را در نظر بگیرند و چیزی تصویب نکنید که بر غم جانکاه گرانی ها بیفزود. ما از گرانی های سرسام آور در رنج هستیم. محرومان را در نظر بگیرید.
خاتمی در خطبه اول هم بر موضوع تقوای الهی، صبر در زندگی شخصی، مقاومت در راه حق، تقویت باورهای ایمانی پر برابر شبهه ها و حضور با بصیرت در همه صحنه ها برای حفظ انقلاب تاکید کرد.

وی شهادت امام کاظم را هم تسلیت گفت.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا