خبر

ضرغامی: مقدمات جهش «صنعت گردشگری» فراهم شود/ حوادث اخیر به گردشگری خسارت زده است | جهان محتوا


شفقنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر آمادگی برای جهش در صنعت گردشگری، تایید کرد که سه اسکله در استان هرمزگان برای سرمایه گذاری گردشگری دریایی آماده شده است که می تواند الگویی برای سایر سواحل جنوبی و شمالی باشد. . کشور.

به گزارش شفقنا، در دومین روز از هفته گردشگری، آقای عزت الله زرگامی با تبریک 183 طرح گردشگری به تمامی فعالان این حوزه، گفت: پیش نویس مفصلی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام تهیه شد که از ویژگی های آن سبک بسیار است. و سبک کوتاه و جمع و جور بود، حاوی ارقام و ارقام بسیاری بود که با چشمانی تیزبین شانه هایش را بالا انداخت. صنعت تا پنج سال آینده.

وزیر میراث فرهنگی به تفاهم نامه همکاری مشترک با وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و افزود: از همان روز اول متوجه شدیم که این وزارتخانه برای انجام وظایف فرابخشی خود باید تفاهماتی داشته باشد با مهم دستگاه‌های اجرایی دولتی، عمومی و حاکمیتی برای ایجاد فرصت‌های همکاری، که حتی امروز 7 تفاهم‌نامه امضا کردم و امروز سه تفاهم‌نامه برای حل مشکلات پیش روی صنعت امضا کردم.

تقاطع گردشگری با وزارت راه و شهرسازی

زرگامی گفت: وزارت راه و شهرسازی یکی از وزارتخانه های بزرگ و اول است و ارتباط بسیار خوبی با این وزارتخانه داریم و بیشتر کارهای ما در حوزه گردشگری با این وزارتخانه همپوشانی دارد. قاسمی که به سرعت در سطح وزارت راه اعلام شد و امیدوارم در دوره جدید قراردادهای زیادی برای گردشگری بسته شود.

بهره برداری از 183 پروژه گردشگری و ایجاد 2281 فرصت شغلی

وی با اشاره به تجربه استان هرمزگان در توسعه گردشگری دریایی گفت: هرمزگان استانی خاص در زمینه توسعه گردشگری ساحلی و دریایی است، این منطقه در کشور ما تقریباً صفر بود، هیچ گونه فعالیت ساحلی وجود نداشت و فعالیت فراملی در کشور وجود نداشت. این منطقه. در دولت آیین نامه برنامه ششم تصویب شده است که یکی از آنها اختصاص سوخت یارانه ای به شناورهای بزرگ تفریحی است.

بسیاری از قایق های تفریحی بزرگ در نزدیکی ساحل جنوبی لنگر انداخته اند

وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه قدم به قدم برای توسعه گردشگری در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با صاحبان کشتی های بزرگ دیدار کرده ام، چندین کشتی در نزدیکی ساحل لنگر انداخته اند و در حال آماده سازی پهلوگیری آنها هستیم زیرا نیاز به پله های ویژه است. . برای حرکت دادن آنها آنها به مسافران راحت نیاز دارند، بیش از 1000 نفر ظرفیت دارند و امیدواریم بتوانیم از آنها برای مسابقات جام جهانی استفاده کنیم.

حوادث اخیر به گردشگری آسیب وارد کرده است

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به اینکه گردشگری داخلی و خارجی با امنیت ارتباط مستقیم دارد، گفت: ایران هراسی یکی از مشکلات ما در حوزه گردشگری خارجی است. اما دشمن اشاره می کند که ایران امن نیست، بنابراین هر زمان که ایران بخواهد رشد کند، توسعه یابد و رشد کند، دشمن برنامه ریزی می کند که از این اتفاق جلوگیری کند.

وی با ابراز تاسف از اتفاقات روزهای اخیر در کشور گفت: یکی از اثرات منفی این اتفاقات تاکنون در حوزه گردشگری بوده و بر اساس گزارش فعالان گردشگری، این صنعت در این مدت کوتاه متحمل زیان شده است. . یک دوره زمانی.

الزرگامی با ابراز امیدواری از اینکه کشور بتواند در حوزه گردشگری جهشی داشته باشد، گفت: گردشگری مانند بیماری است که اگر از بستر خارج شود بسیاری از حوزه های دیگر از اقتصادی گرفته تا فرهنگی و اجتماعی را بهبود می بخشد. . امیدوارم با کمک همه دستگاه ها بتوانیم مقدمات این پرش را فراهم کنیم.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا