خبر

ضرر مالی بی‌سابقه و تاریخی قرمزها به خاطر کرونا

خبرورزشی –

بیش از دو سال از شیوع بیماری کرونا در جهان می‌گذرد و همه‌گیری این ویروس تمامی رویدادهای ورزشی را تحت تاثیر خود قرار داده است. باشگاه‌های فوتبال نیز در این مدت ضررهای هنگفتی را متقبل شده‌اند و حتی بعضی باشگاه‌ها در آستانۀ ورشکستگی قرار گرفتند.

آرسنال یکی از باشکاه‌هایی است که بابت کرونا زیان‌های مالی زیادی دیده است. در تازه‌ترین گزارش مالی، این باشگاه اعلام کرده که در یک سال گذشته 107 میلیون پوند به خاطر کرونا ضرر کرده که در تاریخ این باشگاه بی‌سابقه بوده‌است.

باشگاه آرسنال که این هفته قیمت بلیت بازیهای خود را افزایش داد، امروز اعلام کرد که دلیل این کار ضرر بیش از 100 میلیون پوندی این باشگاه بوده و  به همین دلیل آنها امیدوارند که با افزایش قیمت بلیتها قسمتی از این زیان مالی سنگین را جبران کنند.

پس از زیان مالی حدود 50 میلیون پوندی در سال گذشته، آرسنال در آخرین گزارش مالی خود 107.3 میلیون پوند زیان پس از پرداخت مالیات را ثبت کرد که بزرگترین ضرر در تاریخ باشگاه این باشگاه محسوب می‌شود.

85 میلیون پوند از این مبلغ صرف تأثیر نامطلوب شیوع کووید 19 شده زیرا قرمزهای لندنی در فصل 21-2020 تنها دو بازی را مقابل تماشاگران در ورزشگاه امارات انجام داد و سایر بازی‌ها پشت دروازه‌های بسته برگزار شد.

باشگاه آرسنال این موضوع را با انتشار بیانیه‌ای مطرح کرد و از هواداران بابت این که در سال آینده چهار درصد اضافی برای تماشای بازی‌های می‌پردازند، عذرخواهی کرد.

در بخشی از بیانیه‌ای باشگاه آمده است: «ما می‌‎دانیم که هیچکس از افزایش قیمت‌ها استقبال نمی‌کند و این تصمیم به سادگی گرفته نشده است.»Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا