خبر

صدراعظم آلمان مجوز ارسال تانک‌های «لئوپارد» به اوکراین را صادر کرد | جهان محتوا


حیف ما – “اولاف شولتز” صدراعظم آلمان مجوز ارسال “تانک” را صادر کرد.لئوپارد 2A6 به اکو-اوکراین.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا که اسپوتنیک گزارش داد، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان سرانجام با ارسال تانک های Leopard 2A6 به اوکراین موافقت کرد. این تانک ها در حال حاضر در نیروهای مسلح آلمان مورد استفاده قرار می گیرند.

بوریس پیستوریوس وزیر دفاع آلمان نیز گفت که این کشور با ارسال تانک های لئوپارد از کشورهای دیگر به اوکراین موافقت می کند.

همزمان با اخذ این مجوز از دولت آلمان، مقامات آمریکایی به خبرگزاری فرانسه گفتند که قصد دارند تانک های آبرامز را برای ارسال به اوکراین خریداری کنند.

نروژ همچنین اعلام کرد که از 36 تانکی که در اختیار دارد، 8 تانک لئوپارد را به اوکراین ارسال می کند.

مجوز ارسال این تانک ها در حالی است که ینس استولتنبرگ امروز در نشست خبری مشترک با وزیر دفاع آلمان اعلام کرد که این کشور به همراه آمریکا و انگلیس بیشترین حمایت نظامی را از اوکراین انجام داده اند و این یک موضوع است. که “اغلب در بحث های عمومی فراموش می شود.” ».

البته او در همان کنفرانس مطبوعاتی به آلمان و دیگر کشورهای عضو ناتو گفت: در این لحظه حساس جنگ، باید سامانه‌های سنگین‌تر و پیشرفته‌تری را در اختیار اوکراین قرار دهیم و این کار را سریع‌تر انجام دهیم.

آلمان در هفته های اخیر با درخواست های مکرر مقامات اوکراینی برای ارسال تانک به این کشور مواجه شده و حتی برخی از کشورهای اروپایی مانند لهستان نیز در این زمینه آلمان را تحت فشار قرار داده اند.

چندی پیش، یک منبع در دولت آلمان به رویترز گفت که برلین با ارسال تانک به اوکراین تنها به شرطی موافقت می کند که ایالات متحده ابتدا تانک های خود را به کیف بفرستد.

این خبر را در اسپوتنیک ببینیدمنبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا