خبر

شوک پنهان به تیم ملی و فدراسیون فوتبال/ شکایت دستیار مهدوی کیا به فیفا  | جهان محتوا


مسئولان روابط بین الملل فیفا طی چند روز گذشته نامه ای از فیفا دریافت کردند که در آن جان لامرز، دستیار هلندی مهدی مهدوی کیا، اولین کادر فنی تیم امید و طراح تاکتیکی بوده است. و سرمربی این تیم به دلیل عدم دریافت مطالبات خود از فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرده است.

جان لامرز که با فدراسیون فوتبال قرارداد یک ساله دارد، بیش از 6 ماه است که دستمزد خود را دریافت نکرده است و از آنجایی که قانون به او اجازه می دهد در صورت عدم پرداخت دو ماه از بند حمایتی فیفا استفاده کند. نامه ای به فیفا و همچنین فسخ یک طرفه قراردادش می خواهد تمام مطالباتش را دریافت کند. بر اساس ادعای فدراسیون فوتبال هلند، جان لامرز تنها سه ماه از این اتحادیه حقوق دریافت کرده است و اکنون این اتحادیه باید 9 ماه حقوق او را پرداخت کند، در حالی که او 8 تا 9 ماه است که با فدراسیون کشورمان و تیم ملی امید همکاری می کند. .

به گفته یک مقام فوتبال، جان لامرز هلندی ماهانه 6000 یورو به عنوان دستمزد دریافت می کند. او در تیم ملی امید اولین نفر از اعضای تیم فنی مهدی مهدوی کیا بود و به همین دلیل دیگر این تیم را همراهی نمی کند و مهدی مهدوی کیا باید بدون حضور تیم هلندی خود تیم امید را به مسابقات کشورهای اسلامی بفرستد. دستیار فیفا با ارسال نامه ای به روابط بین الملل فدراسیون موقت اعلام کرد که شکایت جان لامرز هلندی را دریافت کرده و از ایران خواسته است که هر چه سریعتر درباره ماجرای تعویق مطالبات این مربی توضیح دهد.

پیش از این بسیاری از مربیان در ایران از همان بند حمایتی فیفا برای فسخ یک طرفه قرارداد خود استفاده می کردند و در همه موارد فیفا حق را به این مربیان می داد، البته مبلغی که جان لامرز از فوتبال ایران می خواهد با مربیانی مانند مارک قابل مقایسه است. نه ولوتس، استراماچونی یا گابریل کالدرون، بلکه فیفا این حق را به سرمربی هلندی می دهد که تمام خواسته هایش را از فوتبال ایران بگیرد. گفته می شود مهدی مهدوی کیا به شدت از جدایی دستیار اولش شاکی است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا