خبر

شورای اروپا: مقامات روسیه فورا این کابوس را متوقف کنند


شفقنا- شورای اروپا در بیانیه ای از روسیه خواست فورا حملات به اوکراین را متوقف کند و اعلام کرد: مقامات روسیه باید فوراً این کابوس را متوقف کنند.

به گزارش شفقنا از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شورای اروپا با انتشار بیانیه‌ای خواستار متوقف ساختن اعمال کشتار و رنج از سوی نیروهای روسیه به مردم اوکراین شد.

 این نهاد در بیانیه خود نوشت: حالا برای ششمین روز است که حمله نظامی روسیه به اوکراین به اعمال مرگ و ویرانی در قلب اروپا ادامه داده است. این جنگ تنها در عرض چند روز منجر به کشته یا زخمی شدن صدها نفر از جمله کودکان زیادی شده است.

در ادامه این بیانیه تصریح شد: گلوله باران اخیر علیه شهر خارکیف بی اعتنایی فاحش نیروهای روسی به جان غیرنظامیان را آشکار کرد و ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند و بسیاری از اهداف غیرنظامی از جمله بلوک‌های آپارتمانی و یک مهدکودک با موشک‌های هدایت نشده و مهمات مشکوک به مهمات خوشه‌ای مورد اصابت قرار گرفتند.

این نهاد افزود: این جنگ قوانین بین‌المللی و حقوق بشر را زیر پا گذاشته و قوانین بشردوستانه را از بین می‌برد.

در ادامه بیانیه این نهاد آمده است: این قتل عام باید بلافاصله قبل از اینکه جان افراد بیگناه بیشتری از بین رفته و آسیب‌های بیشتری به بار آید پایان یابد. مقامات روسیه می‌توانند این کار را انجام دهند. آنها باید فوراً این کابوس را متوقف کنند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا