خبر

شهرداری‌ اراک در سال جدید پروژه‌های پیشران تعریف کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر ، فرزاد مخلص ایما شامگاه پنجشنبه به مناسبت روز شهرداری در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اراک اظهار داشت: سال گذشته و در اولین جلسه با هیئت دولت، وی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار رئیس جمهور و دولت تصریح کردند که مهمترین چیزی که دولت دارد اعتماد به مردم و امید آنهاست و این مهم آسیب دیده است و باید ترمیم شود. مسئولان با مقام معظم رهبری اشاره کردند که بزرگترین پروژه دولت به تعبیر من در بین بیش از 80 هزار پروژه نیمه تمام، بازگرداندن امید و اعتماد به مردم است.

و استاندار مرکزی افزود: در نتیجه شهرداری هایی که نقش مهمی در اجرای این دغدغه دارند یکی از نهادهایی هستند که بالاترین سطح ارتباط را با مردم دارند و با اقشار و آحاد مردم در ارتباط هستند. مقام معظم رهبری.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ها در پیشبرد اهداف نظام اسلامی نقش بسزایی دارند، ادامه داد: باید در فرصت های باقی مانده از عمر خدمتی خود تلاش جهادی کنیم تا به وظایف و مسئولیت های خود عمل کرده و از آن به خوبی استفاده کنیم. فرصت ها چون فرصت ها در حال از بین رفتن هستند.

مخلص العلمة افزود: مردم همچنان نیازمند توجه جدی به مطالبات خود هستند و باید تمام تلاش خود را برای جلب رضایت و افزایش رضایت آنان به کار گرفت و در این مسیر می توان روش ها و رویه های مختلفی را در پیش گرفت و با جدیت دنبال شود.

وی گفت: در دیدار دولت با مقام معظم رهبری، فاصله بین وعده و عمل را چیزی عنوان کردند که به اعتماد مردم لطمه می زند و از این رو آنچه مردم انتظار دارند، اگر محقق نشود، نارضایتی و آسیب به اعتماد عمومی را به دنبال خواهد داشت. و البته بین امید و توکل تفاوت قائل می شویم زیرا ممکن است مردم اعتماد کنند اما امید نداشته باشند و لذا باید این دو امر مهم را فراهم کنیم.

و حاکم مرکزی تاکید کرد: پیشرفت، همراهی و مشارکت بر اساس اعتماد شکل می گیرد و قطعا برکات زیادی برای کشور و نظام اسلامی خواهد داشت و می تواند اهدافی را محقق کند.

شهرداری ها پیشتاز جلب اعتماد و امید مردم هستند

وی با اشاره به اینکه شهرداری ها در جلب اعتماد و امید مردم پیشتاز هستند، گفت: البته شهرداری اراک با موقعیت منحصر به فرد خود در منطقه مرکزی نیمی از جمعیت استانداری را تحت پوشش قرار داده و در ساخت و ساز جایگاه ویژه ای دارد. اعتماد و امید مردم باید تقویت شود توسعه، پیشرفت و توسعه شهری.

مخلص الاما افزود: همانطور که در برخی مسائل به شهرداری های بزرگتر نگاه می کنیم، سایر شهرداری های استان نیز به اراک نگاه می کنند، بنابراین باید موتور محرک حرکت باشد و انتظار زیادی از آن وجود دارد.

وی با قدردانی از اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر در دوره اخیر گفت: البته اقدامات خوبی در این مدت توسط شورا و شهرداری اراک انجام شد و البته اقدامات زیادی نیز وجود دارد که انجام شده است. در ادارات مختلف و همه نهادها انجام نشده است و کارهای زیادی انجام نشده است و باید انجام شود، بیایید این مسیر را با قدرت طی کنیم.

استاندار اضافه کرد: مقام معظم رهبری به 10 سال عقب ماندگی در حوزه اقتصادی اشاره کردند و طبیعی است که این عقب ماندگی در سایر حوزه ها به ویژه در حوزه فرهنگی تاثیرگذار باشد و این عقب ماندگی به وضوح قابل مشاهده است.

و ادامه داد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فاصله بین آنچه باید انجام شود و واقعی بودن را روشن کردند و فرمودند این شکاف به وجدان آرمان گرایان آسیب می زند و این شکاف قابل رفع است و 44 – تجربه انقلاب اسلامی در طول سالیان گذشته نشان داده است که جوانان پرشور می توانند بر این شکاف فائق آیند.

شهرداری اراک در سال جدید پروژه های بچران را تعیین می کند

مخلص الائمه با اشاره به اینکه شهرداری اراک در سال جدید پروژه های بچران را تعیین می کند و این روند باید تسریع شود، گفت: آمادگی دولت و دستگاه های اجرایی در استانداری مرکزی برای همکاری با شهرداری ها اعلام شده است. زیاد. بارها این در عمل همراه با شهرداری ها و دهیاری ها در شهرستان ثابت شده است. ما می خواهیم آنها در انجام کارها موفق تر باشند.

وی افزود: شهرداری اراک اقدامات زیادی را انجام داده یا آغاز کرده است که برخی از آنها باید تسریع شود. پروژه هایی مانند پروژه 24 متری اخیراً در اراک آغاز شده است که باید شتاب بیشتری بگیرد و کارگروه ویژه ای در این زمینه تشکیل شود تا صرفاً روی اجرای این پروژه متمرکز شود.

و استاندار مرکزی ادامه داد: با توجه به وجود سپرده در حساب ها، نگرانی نسبت به اعتبارات شهرداری وجود دارد و باید تلاش جدی صورت گیرد تا از هدر رفت بیت المال جلوگیری شود و به دلیل گرانی در صورت عدم واریز وجه در حساب ها. به موقع، پس ارزش از بین خواهد رفت.

جذب پروژه گردشگری باید با جدیت دنبال شود

وی با بیان اینکه اقدامات شورای شهر و شهرداری اراک در منطقه گردشگری گردو قابل تقدیر است گفت: جذب پروژه های گردشگری باید با جدیت دنبال شود زیرا این مهم همچنان در استان خالی است.

مخلص الائمه افزود: اگر بخواهیم موفق شویم باید برخی مسائل به گفتمان تبدیل شود و اگر گفتمان خدمت، گفتمان دولت و نظام است، همه باید در این مسیر حرکت کنند و آن را تقویت کنند.

وی تاکید کرد: گفتمان معطوف به مشکلات و نتایج در استانداری مرکزی گفتمان اصلی نظام اداری است و موفقیت های نسبتا خوبی در این زمینه کسب کرده ایم.

استاندار مرکزی با بیان اینکه شهرداری اراک باید ایام جهاد و دغدغه برای بیشترین محلات و مناطق ایجاد کند، گفت: در این ایام باید بخش زیادی از اختیارات برای انجام کارهای ویژه اختصاص داده شود تا همه وعده ها انجام شده است و همه دستگاه ها باید کمک کنند

اعتماد مردم بر اساس وعده ها شکل می گیرد

وی خاطرنشان کرد: سعی کنید وعده های داده شده را عملی کنید اگر این امکان وجود ندارد به مردم قول ندهید و ابزار و تجهیزات شهرداری کم نباشد و باید از آن استفاده کرد و اعتماد مردم به اجراست. از وعده هامنبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا