خبر

شناسایی قطعی ۶۲ مورد ابتلا به وبا در کشور | جهان محتوا


به گزارش بخش اجتماعی سایت خبری آنها، مسعودی فر گفت: با اعلام سازمان بهداشت جهانی مبنی بر شیوع اپیدمی وبا در عراق، تاکنون 62 مورد مشکوک در کشور به این بیماری مبتلا شده اند که 45 مورد آن مربوط به کردستان و 15 مورد نیز مربوط به کرمانشاه است. و دو بیمار از استان آذربایجان غربی.

به گفته وی، در حال حاضر بیش از نیمی از مبتلایان سابقه سفر دارند و بقیه بیماران به دلیل تماس با بیماران به وبا مبتلا شده اند. هیچ مورد مرگ و میر ناشی از وبا در کشور گزارش نشده است.

حتی یک مورد وبا بدون سابقه سفر به عنوان شیوع در نظر گرفته می شود. به همین دلیل به دلیل عدم رفت و آمد به مناطق بومی در سیستم بهداشت و درمان شیوع می یابد و اقداماتی مانند شناسایی بیماران و آموزش افراد از جمله اقدامات مقابله با وبا است.

وی افزود: فرد مبتلا به وبا آلودگی را از طریق مدفوع دفع می کند. مصرف آب و میوه و سبزیجات آلوده باعث ایجاد وبا در افراد می شود. به همین دلیل افراد نباید بهداشت فردی و شستن دست ها با آب و صابون را به ویژه هنگام غذا خوردن فراموش کنند.

مسعودی فر اعلام کرد: در صورت بروز علائم مشکوک از جمله استفراغ، آزمایشات و سایر مراقبت های لازم برای بیمار به صورت رایگان انجام می شود. در صورت ابتلا به وبا از پختن و سرو غذا خودداری کنید. زیرا این امر باعث گسترش بیماری می شود.

وی گفت: افرادی که در زمینه تامین مواد غذایی فعالیت می کنند قبل و بعد از شروع فعالیت حداقل 20 ثانیه دست های خود را با آب و صابون بشویند و اقلامی مانند سبزی ها را با مواد ضدعفونی کننده ضدعفونی کنند.

واکسن وبا اما در چنین حالتی نیازی به تزریق واکسن نیست.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا