خبر

شمخانی: نیازمند تعامل و توسعه همکاری‌ها در همه ابعاد هستیم | جهان محتوا


شفقنا- دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در دیدار با معاون رئیس جمهور، نخست وزیر و امیر دوبی تاکید کرد: نیازمند تعامل و توسعه همکاری ها در همه ابعاد هستیم.

به گزارش شفقنا از میزان، دریادار علی شمخانی نماینده ولی فقیه و دبیر شورای عالی امنیت ملی که به دعوت رسمی همتای خود به امارات سفر کرده بود مورد استقبال «شیخ محمد بن» قرار گرفت. راشد آل مکتوم ظهر پنجشنبه در کاخ زبیل دبی معاون رئیس جمهور، نخست وزیر و امیر دبی شد.

دریادار شمخانی در این دیدار ضمن تاکید بر تسریع توافقات قبلی برای رفع موانع همکاری های دوجانبه، تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در تلاش برای ارتقای همکاری های مستمر و سازنده با همسایگان خود است و از تمام ظرفیت های خود در این زمینه استفاده کرده است. .

وی در ادامه با اشاره به نیاز منطقه به صلح، ثبات و آرامش، تاکید کرد: عدم اعتماد بین کشورهای منطقه مانعی جدی در راه تحقق این هدف و ضربه‌ای به توسعه اقتصادی در منطقه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه نیازمند تعامل و توسعه همکاری ها در همه ابعاد هستیم، گفت: این موضوعی است که قطعا امنیت، آرامش و آسایش مردم منطقه را افزایش می دهد.

شمخانی امارات متحده عربی و شیخ دوبی را بازیگران فعال تحولات اقتصادی و تجاری منطقه عنوان کرد.

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم مصمم است با اتخاذ راهبرد همسایگی بر موانع تصنعی و تحمیلی که در مسیر توسعه روابط بین کشورهای منطقه به وجود آمده است، فائق آید.

دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین به اراده جدی سران دو کشور برای یافتن فرصت های جدید در روابط دوجانبه اشاره کرد و گفت: گفتگوهایی که در این سفر با مقامات ارشد سیاسی، اقتصادی، بانکی و امنیتی صورت گرفت. در دو کشور امارات متحده عربی چشم انداز بسیار روشنی در زمینه ایجاد خود دارد و نوید جهش در روابط دوجانبه و چندجانبه را می دهد.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم همچنین با تبریک به دریاسالار شمخانی بابت توافق ایران و عربستان برای از سرگیری روابط دوجانبه گفت: کشورش از همه توان خود برای کمک به اجرای این توافق استفاده خواهد کرد.

امیر دبی با ابراز خرسندی از سفر بسیار مهم دریادار شمخانی به امارات گفت: تقویت روابط دوجانبه و راهبردی با ایران همواره برای امارات مهم و بسیار مهم بوده است.

شیخ محمد بن راشد با اشاره به حل مشکلات شهروندان ایرانی و موسسات مستقر در دوبی قول مثبت داد و گفت: تمام تلاش خود را برای حل این مشکلات به کار خواهیم گرفت.

وی با تاکید بر اینکه امارات اجازه تلاش بیگانگان برای تخریب روابط دوجانبه با ایران را نخواهد داد، تصریح کرد: تاریخ نشان داده است که تنها برنده مناقشه دو کشور، دشمنان کشورهای منطقه هستند، بنابراین سیاست مشخص ماست. اجازه ندادن هیچ کشور یا بازیگر سومی بین دو کشور یا تقسیم دو کشور یا استفاده از جغرافیای امارات علیه ایران.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا