خبر

شماره پیراهن‌های خاص و عجیب بازیکنان فوتبال/ از بازیکنی که «صفر» می‌پوشید تا شماره ۶۹ مرموز/ هر عدد یک پشت‌پرده! | جهان محتوا


تعداد این پیراهن ها برای ما عجیب است. گاهی اوقات دلتنگ روزهای خوب قدیم می شویم که یازده پیراهن 1 تا 11 بود. اما چنین چیزی در فوتبال مدرن امروزی کم است. بیایید نگاهی به اعداد عجیبی بیندازیم که بازیکنان برای خود انتخاب کردند. البته به ترتیب عددی.

0- هشام زرافعلی

وقتی هواداران آبردین نام خرید جدید مراکشی خود را فهمیدند، به او گفتند که عدد صفر را انتخاب کند و او گوش داد. در خانواده انگلیسی این بازیکن Zerouali به معنی صفر نوشته شده است. متأسفانه زروالی در سال 2004 در یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داد و همین امر باعث شد تا باشگاه به نشانه احترام، عدد صفر را از لیست شماره های خود حذف کند.

1- اسوالدو آردیلس

در جام جهانی 1982، سرمربی سابق تاتنهام از شماره ای استفاده کرد که به دروازه بانان اختصاص داده شده بود و شماره پیراهن ها بر اساس حروف الفبا مشخص شده بود. اگرچه دیگو مارادونا یک استثنا بود. شاید چون دیگو مارادونا است! عجیب اینکه آرژانتین این سیاست دیوانه وار را در سال های 1974، 1978 و 1982 ادامه داد.

استرالیایی آردیلس

5- ریچی دان

هیچ چیز عجیبی در این عدد وجود ندارد! اما چه کسی می تواند آلن کلی را فراموش کند که شماره 5 پیراهن ریچی دان را با جادو در مسکو به تصویر کشیده است؟ اسطوره ایرلندی بعدها این پیراهن را برای کمک به خیریه به حراج گذاشت. در جریان بازی ایرلند و روسیه، صورت ریچی دان دچار خراشیدگی و خونریزی شد. او مجبور شد پیراهن خون آلودش را عوض کند، اما وقتی داور با اعداد بودن پیراهنش مخالفت کرد، آلن کلی، مربی دروازه بانان، شماره 5 را پشت پیراهنش با نشانگر جادویی کشید!

ریچی دان

9- خورخه کامپوس

محال است که عاشق دروازه بان دیوانه مکزیکی نشویم. بیشتر به خاطر لباس های رنگارنگی که می پوشد. جای تعجب نیست که خورخه کامپوس کار خود را به عنوان یک مهاجم شروع کرد و سپس به دروازه بان تبدیل شد، اما شماره پیراهنش را حفظ کرد. شاید این تنها چیز به یاد ماندنی در مورد این پرنده باشد.

خورخه کامپوس

10- ویلیام گالاس

آیا اشتباه نیست که مدافع مستعد و خوش اخلاق فرانسوی جای خالی دنیس برگکمپ نابغه هلندی را پر کند؟ به نظر ما همینطور است.

ویلیام گالاس

18 یا 8 + 1 – ایوان زامارانو

مهاجم اینتر با انتخاب شماره پیراهن خود، یک مسئله ریاضی ساده را به بچه های ایتالیایی داد تا حل کنند. رونالدو اسطوره برزیلی پیراهن شماره 9 مورد علاقه خود را پوشید تا خلاقیت مهاجم شیلیایی بدرخشد.

ایوان زامارانو

52- نیکلاس پنتنر

مهاجم سابق آرسنال در ابتدای فصل 10-2009 پیراهن شماره 26 را به شماره 52 تغییر داد و گفت: تصمیم گرفتم شماره 52 باشم زیرا شخصاً برای من یک شماره ویژه است و امیدوارم در این فصل موفقیت برای من به ارمغان بیاورد. فصل جدید.”

نیکلاس پنتنر

69- بشنیت لیزارازو

مدافع چپ نخبه برنده جام جهانی این شماره را انتخاب کرد زیرا در همان سال متولد شد. او همچنین 169 سانتی متر قد و 69 کیلوگرم وزن داشت. البته آقای Bechant البته!

پچانت لیزارازو

80، 84 و 76 – رونالدینیو، فلامینی و شوچنکو

میلان در فصل 2008-2009 مثلث رونالدینیو از بارسلونا، متیو فلامینی از آرسنال و آندری شوچنکو از چلسی را امضا کرد و هر کدام تصمیم گرفتند سال تولد خود را به عنوان شماره پیراهن خود انتخاب کنند.

رونالدینیو

88 – جیجی بوفون

دروازه بان پر زرق و برق یوونتوس یک بار عدد 88 را انتخاب کرد زیرا او را به یاد چهار توپی می انداخت که روی هم چیده شده بودند. برای او این عدد نماد قدرت، شجاعت و اراده است.

جیجی بوفون

99- رونالدو

رونالدو این شماره را در میلان به تن کرد. شاید به این دلیل که مشکلاتی که او در سن سیرو با آن مواجه شد بسیار زیاد بود! ویتور بایا اولین بازیکنی بود که در فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل 04-2003 برابر موناکو این شماره را با پورتو پوشید.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا