خبر

شمارش معکوس برای انتخاب دروازه‌بان‌های تیم ملی/ بیرانوند و حسینی در صف اول؛ شاید یک گلر موفق جانشین عابدزاده شود! | جهان محتوا


امیر قلانوی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران منصوب شد و پس از پایان تقابل فردای گلگر سیرجان و باشگاه فوتبال خوزستان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، غلانوی رسما کار خود را در تیم ملی آغاز خواهد کرد. . . آنچه در ابتدای کار قلانیویی در تیم ملی حائز اهمیت است، عدم ارائه دستیارانش و البته لیست بازیکنانی است که می خواهد در اولین اردوی پس از جام جهانی 2022 قطر که به نظر می رسد به پایان رسیده است، شرکت کند. 48 ساعت آینده

گلنوی پس از قبول هدایت تیم ملی به تهران سفر کرد و در نشستی با روسای فدراسیون فوتبال شرکت کرد و البته از اردوی تیم ملی نیز بازدید کرد. اما در این بین سرمربی جدید تیم ملی پس از اتمام رسمی کار خود در گلگهر، تمام تمرکز خود را معطوف برگزاری اردوی جدیدی خواهد کرد که از 7 اسفندماه آغاز می شود و علیرغم برنامه ریزی هایی که با نام های مختلف انجام می شود، همه منتظر برگزاری اردوی جدید هستند. لیست بازیکنان منتخب گلانیوی برای حضور در اردوی ملی اعلام می شود.

سرمربی جدید تیم ملی در انتخاب بازیکن برای پست دروازه بانی چالش بزرگی را پیش روی خود می بیند و دروازه بان های سرشناس و آماده ای در مقابل او صف آرایی کرده اند که انتخاب امیر گلنوی را سخت کرده است. بهترین دروازه بان ها به خصوص که احتمال حضور 4 دروازه بان مانند اردوهای گذشته در لیست تیم ملی وجود دارد و این محدودیت کار گالانویی را سخت تر از همیشه می کند.

3 مکان رزرو شده

علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس که فاصله زیادی با کامل دارد، در سال های اخیر همیشه دروازه بان اول تیم ملی بوده و به نظر می رسد با توجه به علاقه به او همچنان در جمع دروازه بانان ملی پوش باقی بماند. سرمربی تیم ملی ایران، بیرانوند یکی از 4 سهمیه دروازه بانی تیم ملی در اردوی مقدماتی است که احتمالا برای خودش تعیین می شود.

حسین حسینی و پیام النش که همراه با تیم ملی به جام جهانی 2022 قطر رفتند و حسینی در دیدار مقابل انگلیس و ولز در دروازه تیم ملی ایستادند و موفق شدند مقابل ولز دروازه تیم ملی را بسته نگه دارند. دیگر گزینه های موجود امیر گلانویی هستند که به نظر می رسد با توجه به تجربه بالای هر دو دروازه بان و آمادگی فنی قابل قبول آنها و البته تجربه همکاری با گالانوی، حسینی و ناظم باید در لیست آتی تیم ملی ویوادی باشد.

یک جای خالی، مدعیان زیادی

امیرقلانی برای انتخاب دروازه بان چهارم لیست تیم ملی بازیکنان زیادی را پیش روی خود می بیند. در جام جهانی 2022 قطر، امیر عابدزاده دیگر دروازه بان تیم ملی بود و به نظر می رسد فاصله ای که عابدزاده از روزهای اوج خود طی کرد، این دروازه بان باتجربه فعال در لالیگا 2 را به فرصتی عالی برای حضور در این تیم تبدیل کرد. سطح ملی لیست تیم ویوادی آینده نگر است و او مجبور به رویارویی با تیم های روسیه و کنیا نیست و همین موضوع باعث ایجاد تردید در انتخاب چهارم قلانیوی شد.

محمدرضا اخبری که قبل از جام جهانی 2022 در لیست تیم ملی قرار داشت اما نتوانست به قطر سفر کند به دلیل مصدومیت با شرایط ایده آل فاصله زیادی دارد و همین موضوع باعث شد اخبری فرصت حضور در اردوی پیش رو را نداشته باشد. . در غیاب الاخباری و شاید عابدزاده، امیرقلانوی گزینه های مختلفی اعم از باتجربه و جوان دارد و مشخص نیست انتخاب این مربی باتجربه چه کسی خواهد بود.

حسین برحمیدی با 13 کلین شیت بهترین دروازه بان فصل است و دور از ذهن نیست که این دروازه بان جوان و باتجربه بتواند برای اولین بار حضور در اردوی تیم ملی را تجربه کند. علاوه بر برحمیدی، حبیب فراباسی دروازه بان ذوب آهن اصفهان و حمید لک دروازه بان خانم رفسنجان از دیگر دروازه بان های آماده لیگ 22 هستند و نام محمدرضا خالد آبادی بدیده بازیکن جوان است. از تیم ملی مصر هواداران تهرانی را نیز می توان به این لیست اضافه کرد.

در میان نام هایی که به آن اشاره شد، به نظر می رسد برحمیدی شانس بیشتری برای حضور در اردوی ملی داشته باشد، شاید بتواند برای اولین بار در لیست بازیکنان منتخب تیم ملی قرار بگیرد و حتی شاید اولین ملی پوشان خود را تجربه کند. بازی Vivade آینده.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا