خبر

شرط عملکرد معادن برای واردات ماشین‌آلات معدنی حذف شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا محتشمی پور روز شنبه در دیدار با فعالان معدنی استان زنجان در محل اتاق بازرگانی زنجان، گفت: برخی از مواردی که در این جلسه مطرح شد موارد مطلوبی است که می‌تواند به شفافیت بازار و پیش بینی پذیر بودن آن کمک شایانی بکند.

وی اظهار کرد: موضوع تعارضات با منابع طبیعی که اکتشافات و استعلام‌های معدنی را دچار مشکل کرده پیگیری می‌کنیم.

معاون معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: موضوع مهم ماشین آلات حوزه معادن را پیگیری می‌کنیم و در این رابطه شرط عملکرد معادن برای واردات ماشین آلات حذف شده است.

محتشمی پور تاکید کرد: تمامی موارد مطروحه از سوی مسئولان و فعالان حوزه معادن و صنایع معدنی استان را پیگیری خواهم کرد و بسیاری از این موارد درخواست و مطالبه ما نیز بوده و به جد پیگیری خواهد شد.

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، ابراز کرد: مشکلات مرتبط با صنایع معدنی و معادن استان زنجان به صورت ویژه جمع بندی و در جلسه ویژه ای پیگیری شده است.

ناصر فغفوری تاکید کرد: از جمله این مشکلات می‌توان به مشکلات مرتبط با عرضه در بورس و خرید خاک برای واحدهای سرب و روی اشاره کرد.

وی گفت: همچنین مشکلاتی دیگری نیز در حوزه سرب و روی پیگیری شده است که تغییر تعرفه‌های واحدهای الکترولیز، افزایش قیمت گاز واحدهای تولیدی و مشکلات مرتبط با ورود موقت خاک نیز از جمله آنها می‌باشد.

معاون اقتصادی استاندار زنجان تصریح کرد: خواسته‌های حوزه معادن در استان زنجان خواسته‌های به حقی است.

خلیل قاسملو تاکید کرد: فعالان واقعی نمودن قیمت‌ها از جمله مواد اولیه و مواد واسطه و سایر درخواست ما بوده و تخصیص بهینه منابع زمانی رخ می‌دهد که قیمت‌های واقعی و هر کدام سر جای خود باشد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا