خبر

شبکه نمایش خانگی در تقویت اقتصاد فرهنگ و هنر نقش مهمی دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز در پردیس سینمایی سه تاری باران گفت: قابلیت ها و فرصت ها و همچنین اکران خانگی. شبکه در پیشبرد بخش مهمی از اقتصاد فرهنگ و هنر نقش دارد و لذا باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی که در چارچوب سفرهای منطقه ای خود به تبریز سفر کرده است، بر ضرورت شناساندن افتخار فرهنگی و تاریخی کشورمان تاکید کرد و به کتاب «نورالدین ابن ایران» اشاره کرد و گفت: ما از فرهنگ و هنر استفاده می کنیم. تکنیک های بیان هنری ادای احترام تاریخی ما با الگوبرداری از زندگی نورالدین avi قهرمان بزرگ دفاع مقدس از افتخارات آذربایجان می تواند به یک مجموعه هنری تبدیل شود ماننا او دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به لزوم گسترش و تقویت زیرساخت‌ها در سراسر کشور گفت: در حال حاضر در حال حاضر از ساخت 400 سینما در تهران و سایر استان ها حمایت می کنیم.

اسماعیلی گفت: در سفرهای منطقه ای بیش از 6 هزار میلیارد تومان با ایجاد زیرساخت های فرهنگی و هنری موافقت شد. من باشم در تبریز طرح های مصوب معاونت فرهنگی در سفر گذشته ریاست جمهوری در حال اجراست.

وی تاکید کرد: وظیفه دولت در حوزه فرهنگ حمایت و بهبود اقتصاد هنر است و دولت مصمم به تقویت زیرساخت ها و اقتصاد فرهنگ و هنر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ایران عزیز و سرافراز با ریشه های عمیق تاریخی خود در خط مقدم حرکت های تمدنی و فرهنگی قرار دارد و بسیاری از اعمال اصیل هنری متعلق به ایرانیان است.

اسماعیلی افزود: در بسیاری از هنرها از جمله صنایع دستی، هنرهای نمایشی و … این انگیزه در بین مردم فرهنگ دوست و هنردوست ایران دیده می شود.

وی همچنین تاکید کرد: تبریز در 200 سال گذشته و در مواجهه با دستاوردهای جدید تمدن بشری که اغلب از غرب وارد ایران شده است، به دلیل همجواری با قفقاز، دروازه مهمی برای ورود این فرهنگ و هنر جدید به ایران است. و مناطق عثمانی مایو آمده است، اما ایرانیان همواره بر اساس تمدن اصیل خود، با فرهنگ و هنر جدید، چشم انداز همزیستی و حسن همجواری را داشته اند. بودن.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اگر سینما را در شکل جدید آن محصول فرهنگی سرزمینی غیر از ایران بدانیم، سینما به عنوان یک هنر جدید و یک دستاورد جدید بشری در این سرزمین مورد توجه قرار گرفته است.

اسماعیلی بیان کرد: فرهنگ اصیل ایرانی در برخورد با پدیده های جدید تلاش می کند اقتباسی متناسب با تاریخ و سنت خود ایجاد کند، یعنی منکر پدیده های جدید نیستیم، بلکه با آنها مبتنی بر فرهنگ و تمدن اصیل است. مرد ما با هم می رویم و این اصل است متفکر جدید تفکر اساسی محصول انقلاب اسلامی است.

وی گفت: در 40 سال عمر درخشان انقلاب اسلامی با محصولات نوینی در عرصه فرهنگ و هنر همراه شد و در راه آرمان های والای خود از آنها بهره برد. من باشم; سینمای ایران امروز با فاصله زیادی نسبت به سایر کشورهای منطقه می درخشد و حرف اول را می زند و سالانه بین 100 تا 120 فیلم و ده ها سریال اکران می شود و حدود 10 هزار پروانه نمایش در حوزه تئاتر اعطا می شود. هنرمندان سال

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به موفقیت فیلم «پرونده مهدی» در جشنواره فیلم فجر، گفت: موضوع این فیلم مربوط به زندگی قهرمانی از آذربایجان است که موفق به کسب موفقیت های زیادی شد. . در عرصه سینما.

اسماعیلی گفت: هنوز شیوخ و فرهیختگان زیادی در این حوزه هستند که باید از آن بهره مند شوند گرفتن به روایت قدرت هنر سینما. در دنیا چون فاقد این عناصر مهم هستند، مجبور به ارائه اسطوره می شوند و ما باید از این توانایی فوق العاده برای تولید آثار ماندگار بهره ببریم.

وی خاطرنشان کرد: تبریز به دلیل پیشینه غنی و قوی و به عنوان یک مرکز بزرگ فرهنگی و هنری، توانایی میزبانی یکی از مهم ترین جشنواره های سینمایی کشور و منطقه را دارد. لازم به ذکر است وزیر فرهنگ در چارچوب ششمین سفر خود به آذربایجان شرقی ساعتی دیگر در شهرستان میانه و در جمع اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان خواهد بود.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا