خبر

سید ابراهیم رئیسی:مردم ازصنعت خودروسازی رضایت ندارند/وقف بایدگره گشااز مردم باشد


رئیس جمهور ضمن اشاره به اینکه کارکرد وقف در کشور با در نظر گرفتن نیت واقف باید گره گشایی از نیازمندی ها و مشکلات مردم باشد، در خصوص صنعت خودروسازی نیز گفت: متاسفانه صنعت خودروسازی ما در شرایطی قرار دارد که مردم از آن رضایت ندارند.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم، آیت اله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور ایران اسلامی در بیستمین سفر خود به استان قزوین عصر امروز در جمع نخبگان این استان گفت: اوقاف یک مسئله شرعی می باشد که نشان از تدین و دینداری مردم کشور به خصوص استان‌هایی چون قزوین دارد که با وقف اموال خود برای گسترش اسلام تلاش کرده اند.

وی ادامه داد: کارکرد وقف در کشور با در نظر گرفتن نیت واقف باید گره گشایی از نیازمندی ها و مشکلات مردم باشد.

رئیس جمهور در ادامه افزود: با وجود اینکه بیشترین تهدید ها را در صنایع هسته ای داریم اما شاهد موفقیت های بسیاری در این زمینه هستیم. ولی متاسفانه صنعت خودروسازی ما در شرایطی قرار دارد که مردم از آن رضایت ندارند.

وی تصریح کرد: تنها راه حل این موضوع این است که باید به علم و فناروی را که در صنایع هسته ای رسیده ایم را به دیگر صنایع هدایت کنیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: تلاش درحوزه مسکن فراتر از شعارهای انتخاباتی است و باید طبق قانون و نیاز سالانه یک میلیون واحد مسکن در کشور احداث کنیم و اگر این مهم شکل نگرید با کمبود و عقب ماندگی روبرو خواهیم شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه اظهار کرد: تنها راه برون رفت از این معضلات و آسیب های اجتماعی استفاده از ظرفیت مردمی در حوزه آسیب های اجتماعی است چرا که همین مردم در دوران دفاع مقدس با همراهی خوبی که داشتند پیروزی بزرگی را به ارمغان آوردند.

وی ادامه داد: البته وظیفه دولت هم حمایت از این حرکت های تاثیرگذار و اجتماعی است و مسئولان باید با روحیه بسیجی و انقلابی و جهادی در کنار مردم باشند چرا که این موضوع جز اجتناب پذیر در حل مسایل و معضلات اجتماعی محسوب می شود.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال یکی از جوانان در خصوص ادغام جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی گفت: بعد از ادغام این دو سازمان روحیه جهادی در بین جوانان نه تنها سرد نشد بلکه روحیه جهادی در زنان و مردان و جوانان کشور در جهاد سازندگی شکل گرفته است و همین دانشجویان به همراه همسران خود با حضور در مناطق محروم همچنان در حال خدمت رسانی به اقشار ضعیف جامعه هستند.

رئیسی افزود: تمام هم و غم دولت به طور شبانه روز این است که برای حل مسایل و مشکلاتی که شناخته شده اقدام کند که برخی از آنها متعلق به امروز و دیروز نیست و نسبت به برخی از آنها در زمان خود عمل شایسته و بایسته انجام نشده است.

وی گفت: در مسایل اقتصادی و در اجرای عدالت عقب ماندگی جدی داریم که مقام معظم رهبری در بیانیه دوم به برخی از آنها اشاره و تبیین داشتند./فارسSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا