خبر

سوریه به سازمان ملل و شورای امنیت نامه نوشت


شفقنا- وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت، به حمله اخیر رژیم اسرائیل به خاک سوریه اعتراض کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از المیادین، وزارت خارجه سوریه تجاوز بامداد جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به خاک سوریه را که پدافند هوایی این کشور با آن مقابله کرد، محکوم و تاکید کرد که ادامه این حملات به سطح تهاجم سیستماتیک رسیده که مداخله فوری سازمان ملل متحد و شورای امنیت را می‌طلبد.

در این نامه آمده است: سوریه حق پاسخگویی با روش‌های مناسبی که در قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد تعیین شده است را برای خود محفوظ می‌دارد.

وزیر خارجه سوریه اضافه کرد: موضع سوریه مبتنی بر رد تجاوز و در معرض خطر قرار دادن صلح و امنیت در خاورمیانه است و نسبت به عواقب ادامه آن هشدار می‌دهد، به ویژه که تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی و بر خلاف اصول حقوق و قوانین بین المللی است.

در این نامه همچنین آمده است که عدم محکومیت این حملات مکرر، رژیم صهیونیستی را به تداوم و گسترش چرخه تجاوز به خاک سوریه تشویق می‌کند و اعتبار سازمان ملل متحد را به خطر می‌اندازد.

وزارت خارجه در پایان نامه خود از دبیرکل سازمان ملل متحد خواسته است تا صریحا این حملات مکرر به حاکمیت سوریه را محکوم کند.

پدافند هوایی ارتش سوریه، بامداد امروز (چهارشنبه، ۲۷ آوریل) موفق شد، حمله موشکی رژیم صهیونیستی به حومه دمشق را دفع و اکثر موشک‌های شلیک شده را منهدم کند. با این حال در این حمله چهار سرباز سوری کشته و سه‌ نفر دیگر زخمی شدند.

این خبر را در المیادین ببینیدSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا