خبر

سورنا ستاری با رئیس‌جمهوری ازبکستان دیدار و گفتگو کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، سورنا ستاری در پیامی سلام حضرت آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران را به رئیس جمهوری ازبکستان ابلاغ کرد.

الستی در این نشست با بیان اینکه ایران در حال باز کردن فصل جدیدی از اقتصاد است که زمینه ساز توسعه همکاری ها با کشورهای اسلامی، دوست و همسایه خواهد شد، گفت: توسعه، اشتغال و صادرات کشور روز به روز در حال افزایش است. ظرفیت از نظر فن آوریمحصولات و خدمات این شرکت ها می تواند به کانون جدید همکاری ایران و ازبکستان تبدیل شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نقش دولت ها را تسهیل کننده و مبتکر همکاری بخش خصوصی دو طرف دانست و گفت: اگر زمینه برای فعالیت سرمایه گذار بخش خصوصی و پیوند این بخش توسط این دو فراهم شود. کشورها شاهد شکوفایی و شکوفایی همکاری ها خواهیم بود. از نظر فن آوری و ما دو ملت مبتکر خواهیم بود.

در این دیدار موضوعات مربوط به گسترش بیشتر روابط چندجانبه میان ازبکستان و ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. دو طرف بر توجه ویژه به پیشبرد برنامه ها و پروژه های مشترک در زمینه علم، نوآوری و فناوری در دو کشور تاکید کردند.

محور دیگر این بحث بر شاخص های تجاری و افزایش تعداد پروژه های همکاری بین دو کشور بود.

در این دیدار در خصوص برنامه همکاری دو کشور برای تحقیقات علمی و کاربردی، جذب بخش خصوصی برای تامین مالی کارهای اکتشافی، حمایت از برنامه‌های دانشگاهی و اجرای پروژه‌ها در حوزه‌های حیاتی و نانوفناوری، فناوری اطلاعات، صنایع دارویی و سایر صنایع تبادل نظر شد. .

قرار شد نقشه راه برای اجرای تصمیمات مشترک و موافقت نامه های امضا شده، از جمله به عنوان بخشی از مجمع نوآوری ایران و ازبکستان و رویدادهای تجاری آتی اتخاذ شود.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا