خبر

سوئد کمک‌های نظامی بیشتری به اوکراین ارسال می‌کند


شفقنا- ماگدالنا اندرسون نخست وزیر سوئد روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که سوئد کمک‌های نظامی بیشتری به اوکراین ارسال خواهد کرد.

به گزارش شفقنا از ایرنا به نقل از فرانس ۲۴، وی توضیح داد: سوئد اکنون مستقیما از نیروهای مسلح اوکراین حمایت می‌کند. این کمک‌ها شامل ۱۳۵ هزار جیره غذایی برای سربازان، ۵ هزار کلاه جنگی، ۵ هزار جلیقه ضد گلوله و ۵ هزار قبضه سلاح ضد تانک است.
شارل میشل رییس شورای اروپا اعلام کرد که ارسال کمک نظامی از اتحادیه اروپا به اوکراین تسهیل خواهد شد.
اعلام مواضع رییس شورای اروپا در حالی است که جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از این از برگزاری یک نشست مجازی با حضور وزیران خارجه اتحادیه اروپا در روز یکشنبه خبر داد. بورل نشست مجازی عصر یکشنبه را برای اقدامات بیشتر بمنظور حمایت از اوکراین و علیه تهاجم روسیه عنوان کرد.
وی گفت که بسته‌ای از کمک‌های اضطراری را برای نیروهای مسلح اوکراین پیشنهاد خواهد کرد تا از آن‌ها در نبرد قهرمانانه‌شان حمایت شود.
روز گذشته نیز آمریکا از کمک نظامی ۳۵۰ میلیون دلاری خبر داد.
یک مقام دولت آمریکا روز شنبه به وقت محلی اعلام کرد که جدیدترین کمک نظامی ۳۵۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراین شامل سیستم‌های ضد زرهی، ضد هوایی، سلاح‌های کوچک، مهمات با کالیبرهای مختلف، جلیقه ضد گلوله و تجهیزات مرتبط برای حمایت از نیروهای خط مقدم اوکراین در مقابله با حملات بی‌دلیل روسیه است.
وی افزود: آمریکا و متحدان و شرکای آن برای تسریع کمک‌های امنیتی به اوکراین با یکدیگر متحد هستند.
این سومین کمک نظامی آمریکا به اوکراین است است. یک مقام آمریکایی به شبکه خبری سی ان ان اعلام کرد دو کمک‌های قبلی شامل ۶۰ میلیون و ۲۵۰ میلیون دلار بوده است که مجموع این کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین در طول یک سال گذشته را به بیش از یک میلیارد دلار می‌رساند.
دولت جو بایدن از کنگره این کشور خواسته است مبلغ ۶.۴ میلیارد دلار برای کمک به اوکراین به منظور جلوگیری از پیشروی روس‌ها در خاک این کشور کمک کند.
ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه/۲ اسفندماه با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.

خبر قبلیاوکراین از اصابت موشک به محل دفن زباله های رادیواکتیو خبر داد
خبر بعدیرئیس کمیسیون اروپا: اتحادیه اروپا حریم هوایی خود را به روی روسیه می‌بنددSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا