خبر

سفیر اوکراین در فلسطین: اسراییل از نقش میانجی گری خود برای پایان دادن به عملیات نظامی در اوکراین استفاده کند


شفقنا_سفیر اوکراین در فلسطین اشغالی اعلام کرد که کشورش از تل‌آویو می‌خواهد تا از روابط نزدیک خود با مسکو برای کمک به تأثیرگذاری بر ولادیمیر پوتین برای توقف عملیات نظامی استفاده کند.

به گزارش شفقنا از ایسنا، یاوگن کورنیچوک سفیر اوکراین در فلسطین اشغالی گفت: ما بیشتر به تلاش‌های دیپلماتیک اسرائیل به عنوان یک میانجی نگاه می‌کنیم. ما همیشه به اسرائیل به عنوان یکی از برجسته‌ترین میانجی‌ها برای گفت‌وگو با پوتین نگاه می‌کنیم.

به گزارش اورشلیم پست، کورنیچوک افزود: ما از شنیدن محکومیت یائیر لاپید وزیر امور خارجه اسرائیل در مورد حمله روسیه خرسندیم. مهمترین چیز میزان دیپلماسی پشت پرده‌ای است که اسرائیل می‌تواند به نمایندگی از اوکراین انجام دهد.

وی تصریح کرد: بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر سابق اسرائیل در گذشته از طرف اوکراین با روسیه صحبت کرد و نفتالی بنت نخست‌وزیر فعلی اسرائیل نیز در اکتبر گذشته در دیدار با پوتین در سوچی این کار را انجام داد.

نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم دیروز جمعه با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین درباره وضعیت درگیری‌ها در اوکراین به ویژه در منطقه کی‌یف صحبت کرد.

به گزارش «کان نیوز» اسرائیل، رئیس جمهوری اوکراین از بنت خواست تا برای توقف عملیات نظامی روسیه «از طرف اوکراین مداخله کند».Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا