خبر

سفارت ترکیه: ما در عزای عراقی‌‌هایی که به دست PKK به شهادت رسیدند، شریک هستیم | جهان محتوا


شفقنا- سفارت ترکیه در بغداد کمتر از 24 ساعت پس از بمباران یک تفرجگاه در استان دهوک به این حادثه واکنش نشان داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، سفارت ترکیه در بغداد در صفحه فیسبوک خود نوشت: ما در عزاداری برادران عراقی خود که به دست گروه تروریستی پ.ک.ک به شهادت رسیدند، شرکت می کنیم.

این حادثه خونین منجر به کشته شدن 9 شهروند عراقی و زخمی شدن 26 تن دیگر شد.

در همین رابطه، فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق امروز گفت که اگر مشکلی بین آنکارا و پ.ک.ک وجود دارد، نباید این مشکل به خاک عراق کشیده شود. کارشناسان نظامی عراق مشخص کرده اند که این حمله از سوی ترکیه بوده است.

در حالی که دولت ترکیه پ‌ک‌ک را به شلیک توپ به یک اقامتگاه توریستی در شمال عراق متهم کرد، اما آمادگی خود را برای اتخاذ همه اقدامات برای افشای حقیقت این حمله خونین تأیید کرد.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه ترکیه شامگاه چهارشنبه گذشته با صدور بیانیه ای از خداوند متعال برای قربانیان حادثه تاپ باران در یکی از اقامتگاه های گردشگری واقع در استان مرزی دهوک در منطقه دهوک طلب رحمت و مغفرت کرد. اقلیم کردستان به دولت و ملت عراق و در رأس آنها با خانواده قربانیان تسلیت و برای مجروحان این حادثه خونین شفای عاجل آرزو کردند.

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه خود تاکید کرد که این کشور به شیوه ای منطبق با قوانین بین المللی با تروریسم مبارزه می کند و به زندگی غیرنظامیان، زیرساخت های غیرنظامی، اماکن فرهنگی و تاریخی و حفاظت از طبیعت توجه زیادی دارد.

وی با تاکید بر اینکه این گونه حملات علیه غیرنظامیان بی گناه توسط حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) انجام می‌شود، موضع آنکارا را در مبارزه با تروریسم هدف قرار می‌دهد و خاطرنشان کرد که ترکیه برای هر اقدامی برای افشای حقیقت آماده است. .

وزارت خارجه ترکیه همچنین از مقامات عراقی خواست که تحت تاثیر شعارها و تبلیغات پ.ک.ک اظهار نظر نکنند و برای کشف مقصران واقعی این حادثه تلخ همکاری کنند.

این خبر را در شافاک نیوز ببینید.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا