خبر

سرمایه‌گذاری برای ۲ پروژه در زنجان حاصل توافق ایران و چین – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی بعدازظهر امروز پنجشنبه در نشست خبری درباره راهبردهای کلان استان اظهار داشت: از جمله این راهکارها طرح مهندسی فرهنگی است که تدوین آن با آنچه در گذشته اتفاق افتاده متفاوت است. پنجره واحد سرمایه گذاری در حال تکمیل است و در تلاش هستیم در اطلس سرمایه گذاری پاسخگوی نیاز استانداری باشیم.

وی با اشاره به اینکه زنجان در حوزه دانش بنیان چندان پیشرو نبود، کمی عقب بودیم، گفت: زنجان پارک دانشگاه علم و صنعت داشت اما من پارک شهری نداشتم که با راه اندازی آن اکنون بیشتر داریم. بیش از 95 شرکت دانش بنیان.

استاندار زنجان از اختصاص 16.5 هکتار زمین برای پارک علم و فناوری خبر داد و گفت: بودجه عمرانی برای ساخت این ساختمان در نظر گرفته شد اما مجوز ماده 23 را نگرفت و به همین دلیل ساخت و ساز شد. در آن صورت نگرفت.

اشتغال به تولید و اقتصاد دانش بنیان بستگی دارد

وی ادامه داد: 5 هکتار زمین در اختیار شرکت شهرک های صنعتی برای ساخت برج فناوری، ایجاد پارک فاوا و تمرکز بر گلخانه های هوشمند از دیگر برنامه های حفاظتی در حوزه اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد دیجیتال است.

افشارچی با اشاره به اینکه اشتغال در گرو تولید و اقتصاد دانش بنیان است، تصریح کرد: استان زنجان یکی از استان هایی است که کمترین بیکاری را دارد، بنابراین راه اندازی ۲ تا ۳ کارخانه و ایجاد فرصت های شغلی بیشتر را آغاز خواهیم کرد.

وی در خصوص این سوال که زنجان یکی از استان های گران است، گفت: شاخص قیمت تورم است و زنجان در شاخص تورم 12 ماهه منتهی به بهمن 29 است و این نمی تواند صحت داشته باشد.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: قیمت مسکن به دلیل عدم تطابق عرضه و تقاضا است، یعنی زمانی که در محدوده شهرک با کمبود زمین مواجه هستیم، افزایش قیمت را به دنبال دارد و دلالان را به سمتی می کشد. فروش بلیط ما مانع او شدیم.

وی با اشاره به اینکه آماده سازی طرح این هزار هکتار در حال انجام است و عمران شهری نیز در دست اقدام است و به منظور کاهش قیمت در اختیار مردم قرار می دهیم، گفت: 30 درصد از این زمین به مسکن و 70 مورد اختصاص می یابد. درصد به فضاهای عمومی مانند مدارس، خیابان ها، مساجد و واحدهای تجاری تعلق می گیرد.

افشارچی درباره دخالت معاونان در انتصابات دستگاه های اجرایی گفت: هیچ فشاری برای تغییر مدیریت نیست و تعامل خوبی با معاونان داریم و در انتخاب شهرداران دخالت نمی کنم مگر اینکه توصیه و مشاوره لازم باشد. در مورد برخی مسائل

وی با تاکید بر اینکه پشت سر شورای شهر باید حزب و حزب باشد، افزود: مردم شهر باید نسبت به رفتار فعال خود آگاه باشند و بدانند کدام شورای شهر را انتخاب می کنند تا شهردار که سر کار می آید پاسخگوی مطالبات مردم باشد. مردم.

یک مقام ارشد دولتی در استان زنجان با ابراز تردید مردم در برخی تعاونی های مسکن اظهار کرد: درخواست از تعاونی ها برای الحاق به مرزها و این مستلزم تامین زیرساخت ها است و ما هیچ تعهدی برای ورود این زمین ها به مرزها نداریم، بلکه برنامه ای برای ساماندهی آن داریم. ارسال شد و تا اینکه در ماه آوریل تکمیل شد.

وی با اشاره به ساماندهی جاده های ماهین چان با توجه به کوهستانی بودن منطقه، گفت: جاده دندی در حال ساخت است و با توجه به وضعیت اعتبارات، روند اجرای آن سریع و کند خواهد بود و در صورت تامین اعتبار انجام می شود. انجام شده. سریعتر تکمیل شود

در زنجان موضوع کنترل آب های سطحی چندان مورد توجه قرار نگرفته است

افشارچی درباره تنش های آبی گفت: در زنجان موضوع کنترل آب های سطحی چندان مورد توجه قرار نگرفت. چون رودخانه قزلوزان را در خود جای داده و رودخانه های زیادی استان را تغذیه می کند، اما خشکسالی اخیر این موضوع را برجسته کرده است و به همین دلیل برای کنترل آب های سطحی، کار روی دو سد در خدابندی و چند سد کوچک و چند سد بزرگ از جمله در حال انجام است. به عنوان Mirach و Blobin. همچنین در حال ساخت است که به نقدینگی بانک ها بستگی دارد زیرا تکمیل آن قوی و ضعیف است.

وی با اشاره به برداشت آب های سطحی از سرشاخه های بالادست برای افزایش حجم آب سدهایی مانند طهم و کنورس گفت: با این کار حجم آب 10 میلیون مترمکعب افزایش می یابد و امسال توانستیم این مشکل را در برنامه بودجه تامین آب زنجان پیش بینی کنید، بنابراین پس از تامین اعتبار، روند آن آغاز می شود و حتی می توانیم از پتانسیل تولید برای تامین اعتبار استفاده کنیم.

استاندار زنجان در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش قیمت مسکن ملی و سپرده گذاری متقاضیان گفت: در حوزه ساخت و ساز مسکن پیشرفت خوبی داشته ایم اما در کشور تورم داریم و به دلیل تورم هستیم. شاهد افزایش قیمت هستیم و در نظر داریم هر فصل تعدادی از واحدها را تحویل دهیم

و ادامه داد: درآمد متقاضیان مسکن ملی 350 میلیون و بانک نیز 350 میلیون است و هر وقت به نجاری رسیدیم هزینه افزایش می یابد و تقاضای پول از طرف متقاضی افزایش می یابد و من در محل حضور خواهم داشت. بانک ها به موقع

افشارشی خاطرنشان کرد: در طرح برکت با وجود اینکه یکی از طرح های نهضت ملی مسکن بود، نباید مالیات پرداخت می شد، بنابراین مالیات را لغو کردیم و 70 میلیون واحد کاهش هزینه داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در جریان اغتشاشات ماه های گذشته در استان زنجان سه نفر کشته شدند و پرونده ها در حال بررسی است، گفت: شایان ذکر است دو نفر در بیمارستان شهید بهشتی کشته شدند، این بیمارستان ویژه بیماران روانی است. مردم و حفاظت باید برای آنها فراهم شود. ممکن است اشتباه باشد.

استاندار زنجان درباره موارد مسمومیت گفت: مسمومیت دانش آموزان زنجانی دو روز پیش رخ داده است و شایعات بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه صحت ندارد و این مورد در همه کشورها علل مختلفی دارد که برخی آن را انجام دادند. از لجاجت برای ایجاد شبهه – در مواردی آسیب دیده ایم، در این حوزه باید هوشیار بود و رسانه ها باید هوشیارتر از مسئولان باشند.

وی ایجاد اختلاف بین مردم و مسئولان و از دست دادن اعتماد را از اهداف اغتشاشات و تحرکات مشابه اهداف مسمومیت دانست و گفت: شبکه های اجتماعی غیرمجازی در جامعه مانند انجمن اولیا و مربیان و کانون های مساجد داریم که از آنها به درستی استفاده نمی کنیم. .

افشارچی با اشاره به اینکه والدین خود می توانند با مراجعه به مدارس امنیت کودکان را تامین کنند، گفت: این اقدام منفی کار دولت نیست و کمک خواستن از مردم باعث ایجاد اعتماد بین مردم و دولت می شود، دولت باید وارد عمل شود. بیشتر رایج است و مردم باید سر کار بیایند

و درباره نمایش قیمت های گزاف مسکن در سایت ها و شبکه های الکترونیکی گفت: قیمت مسکن تابعی از عرضه و تقاضا است و در حوزه مسکن می توانیم بنگاه های مسکن را ساماندهی کنیم و مهم ترین کار افزایش عرضه و تقاضا است. واردات زمین و تولید مسکونی.

وی با دعوت از استاندار زنجان توسعه سرمایه گذاری خارجی را منوط به فضای حاکم بر کشور دانست و افزود: در قرارداد ایران و چین دو پروژه بزرگ برای استان زنجان داشتیم که یکی از آنها توسعه است. از ERICO و بخار. بخشی از نیروگاه سلطانیه نیز توسط سرمایه گذار چینی در حال توسعه است که در اطلس سرمایه گذاری استان پیش بینی و با سرمایه گذار ترکیه ای مذاکره شد.

وی در خصوص وضعیت پتروشیمی ها در زنجان تصریح کرد: عمده مشکلات پتروشیمی ها مانند وام ارزی و کاهش سود را به کمتر از 3 درصد حل کرده ایم.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا