خبر

سرلشکر باقری: جرأت خیال‌پردازی تهاجم به ایران را هم از مخیله دشمنان محو می‌کنیم | جهان محتوا


گرگ و میش ما – رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: هدف ما رسیدن به اوج بازدارندگی است، حتی اگر دشمن ناآگاه کوچک‌ترین تصوری از تهاجم به کشورمان داشته باشد، جسارت چنین خیالی را از بین می‌بریم. از تخیل آنها

به گزارش شفقنا از تسنیم، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در اجلاس سراسری فرماندهان و مسئولان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مشهد با اشاره به روند توسعه و پیشرفت کشور. در طول چهل سال جنگ سرد و پیامدهای آن، شکست هژمونی تک قطبی، آغاز روند افول قدرت آمریکا و عقیم شدن این کشور بالغ بر 10 میلیارد هزینه در منطقه غرب آسیا، بازیابی قدرت چین و عقب نشینی آن. وی درباره منفی ها گفت: همه این اتفاقات دلیل روشنی است و نشان می دهد که جهان در حال ورود به مرحله جدیدی به نام دوران گذار است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به ویژگی‌های ژئوپلیتیکی دوران انتقالی، جنگ‌ها و حوادث سال‌های اخیر، شکاف‌ها و بی‌ثباتی‌های غیرمنتظره، گسترش ناتو به شرق و تحرکات سریع برخی از کشورها در منطقه وی در راستای کسب امتیاز گفت: جمهوری اسلامی ایران با رهبری و رهبری منحصر به فرد فرمانده معظم کل قوا و همراهی و هوشیاری نیروهای مسلح در میان همه این بحران ها، نگرانی ها، ناامنی ها و بی ثباتی ها قرار دارد. مردم عزیز به برکت خون شهدا و حضور و آمادگی نیروهای مسلح در سال های اخیر موفقیت های زیادی به دست آمده است.

وی افزود: با ورود ایران به شرایط و دوران فراتر از فرصت ها در مقابل تهدیدها، پایه های فشار حداکثری برای دشمن یکی پس از دیگری فرو ریخت و نقش نیروهای مسلح در کنار سایر مولفه ها بسیار مهم بود. تعیین کننده.

سرلشکر باقری گفت: مروری بر اتفاقات سه سال گذشته از جمله انهدام هواپیمای بدون سرنشین راهبردی دشمن، نقش آفرینی موفق منطقه ای نیروهای مسلح در خشکی و دریا، مقابله موفق با تروریست های داعش و پایداری نیروهای مسلح. امنیت در منطقه کشور، مرزها و مناطق اطراف، ارتقای قدرت، آمادگی و قدرت جمهوری اسلامی ایران در عرصه های موشکی، پهپادی، دریایی، زمینی و… در ایجاد مناطق شکست دشمن بسیار مؤثر بود.

وی افزود: اگر رویارویی موفقیت آمیز با تروریست های تکفیری در سوریه و عراق و انهدام دولت آنها به دست سرلشکر حاج قاسم سلیمانی قهرمان ملت ایران و همرزمانش صورت نمی گرفت، اکنون ما می شویم. همسایگان تروریست های داعش اتفاقات بسیار ناگواری ممکن بود در سوریه رخ دهد و عراق سقوط کند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برقراری امنیت پایدار در کشور، مرزها و مناطق اطراف که سربازان سپاه پاسداران نقش مهمی در آن داشتند، کار بسیار بزرگی است چرا که دشمن در شمال عراق، سیستان، بلوچستان و پاکستان غربی و هزینه های گزاف و گزافی برای ناامن ساختن این مناطق متحمل شد، بلکه به دنبال تصرف این مناطق بود تا به عنوان سر پل و جزیره برای ایجاد مشکلات اساسی امنیتی استفاده کند.

وی با بیان اینکه در حال در نظر گرفتن دوره ای هستیم که فرصت ها بیشتر از تهدیدها باشد، تاکید کرد: نیروهای مسلح در چنین دوره ای وظیفه و مسئولیت سنگینی بر عهده دارند و بدون شک برای ارتقای توان و توان خود حداکثر استفاده را خواهیم کرد. و آماده سازی

سرلشکر باقری گفت: مسئولیت نیروهای مسلح از جهات مختلف سنگین است. از نظر مسئولیت و مأموریتی که به آنها محول شده و به دلیل وظیفه ای که در بهبود شرایط، تثبیت امنیت و بهبود بازدارندگی به عهده آنها گذاشته شده است.

وی افزود: هدف ما رسیدن به اوج قدرت بازدارندگی است، بنابراین اگر دشمن ناآگاه ردی یا حتی ذره‌ای از تخیل تهاجم به کشورمان داشته باشد، جسارت و جسارت چنین تصوری را از تصور آنها پاک می‌کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که در نشست سران و مسئولان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنرانی می کرد، نیروی زمینی را در ارتش و سپاه به عنوان ستون فقرات برشمرد. نیروهای مسلح گفتند: سرنوشت جنگ ها در زمین مشخص می شود; برای کشوری که استراتژی تهاجمی ندارد و می خواهد امنیت قلمرو خود را حفظ کند و به دنبال تهاجم، اشغال و تهاجم به کشور نیست، نیروی زمینی مهمترین نیروی تعیین کننده خواهد بود. البته حتی اگر کشوری قصد اشغال کشور دیگر را داشته باشد، باز هم این قدرت زمینی است که تکلیف نهایی را تعیین می کند.

وی خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ما در بازدارندگی پایدار، توسعه و تقویت امنیت پایدار در مرزها و مناطق مرزی، پشتیبانی از محور مقاومت و خنثی و خنثی کردن راهبردهای دشمن نقش اساسی دارد.

سرلشکر باقری نیروی زمینی را یکی از موانع اصلی بر سر راه دشمن در هر عملیات تهاجمی دانست و خاطرنشان کرد: نقش تعیین کننده نیروی زمینی در مقابله با تروریست ها چه در مقابله با تروریست ها در شمال غرب و چه در مقابله تروریست ها در جنوب شرق کشور تروریست های داعش همواره شاهد خطاب سران و رزمندگان نیروی زمینی بوده ایم و می گویند: مسئولیت اولیه شما آمادگی برای نبرد نابرابر با دشمن نابرابر و جنگ سازمان یافته با دشمن خارجی است. درگیری و جنگ با عناصر تروریستی و ضدانقلاب علیرغم اهمیتی که دارد بخشی از کار شماست.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انسانی یکی از ارکان قدرت و توانایی ماست. اگر نقطه قوتی داشته باشیم که دشمن را به زانو در می آورد، نیروی انسانی است که وفادار، با اعتماد به نفس، پرانرژی، آموزش دیده و آماده عمل است، اما در آتش، گوگرد، فولاد و فناوری، وزن ترازو در به نفع دشمن

سرلشکر باقری همچنین ابعاد تقویت یگان های قرارگاه، اهمیت نخبگان اطلاعاتی، هوش مصنوعی و لزوم تقویت یگان های هواپیمای بدون سرنشین، ارتباطات، جنگ الکترونیک، پدافند هوایی، پدافند هوایی، مهندسی و انهدام را تشریح کرد و گفت. در پیوست راهبرد در نظر گرفتن، به تغییرات و تفاوت‌های نوع جنگ‌هایی که رخ داده یا در شرف وقوع هستند، توجه می‌کنیم و این ما را بر آن می‌دارد تا ضمن نگاه کردن به نبردهای اخیر و کنونی، خود را برای آینده آماده کنیم. با تحقیق و آینده نگری

وی افزود: نیرویی که در جای خود ایستاده و مسیر تحول و پیشرفت را طی نکند، تحولات و تحولات پیرامون خود را به گونه ای در آغوش می گیرد که بر زمین می نشیند و از این رو باید همواره جست و جو و دنبال کرد. دریابید که چه اتفاقی افتاده و چه خواهد شد، به سرعت خود را به روز کنید و پس از بررسی برای سناریوهای مختلف آماده شوید.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا