خبر

سخنگوی دولت: سرعت اینترنت متناسب با رشد مصرف کاربران نبوده است


شفقنا- سخنگوی دولت که امروز بیان کرده بود زیرساخت‌های اینترنت متناسب با نیاز امروز کشور نیست، بار دیگر در این باره اظهار نظر کرد و در توییتر نوشت: مصرف⁧ اینترنت ⁩همراه نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده و سرعت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور متناسب با سرعت رشد مصرف کاربران نبوده است.

به گزارش شفقنا، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود در توییتر عنوان کرد: مصرف ⁧ اینترنت ⁩همراه نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده و سرعت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور متناسب با سرعت رشد مصرف کاربران نبوده است.

سخنگوی دولت افزود: ‏دولت خود را متعهد به تأمین اینترنت با کیفیت و پرسرعت برای مردم می‌داند و گسترش خطوط فیبر نوری راهکاری موثر برای افزایش سرعت و رفع اختلال است.

بهادری جهرمی در نشست خبری که امروز برگزار شد، بیان کرد که زیرساخت‌های اینترنت متناسب با نیاز امروز کشور نیست.

سخنگوی دولت درباره کُندی سرعت اینترنت با توجه به آموزش مجازی و بهبود کیفیت اینترنت، گفت: اصلی‌ترین دلیل سرعت کُندی اینترنت به ویژه در اینترنت ثابت، مربوط به پیک کروناست؛ چون شاهد افزایش مصرف اینترنت در این مدت و به تبع آن شاهد اختلال بوده‌ایم.

وی افزود: اختلال ایجاد شده ناشی از آن است که زیرساخت‌های موجود در پهنای باند و به ویژه اینترنت ثابت متناسب با نیاز امروز کشور نیست و توانایی پاسخگویی در این پیک کرونا را ندارد.

بهادری جهرمی با اشاره به گزارش وزیر ارتباطات مبنی بر افزایش ۱۲ درصدی سرعت اینترنت ثابت و ۱۰ درصدی اینترنت همراه در شش ماه اخیر اظهار داشت: با این همه این افزایش سرعت متناسب با نیازهای کشور نیست؛ این اختلالات باعث شد استفاده از اینترنت به سمت استفاده از اینترنت همراه برسد و ۷۰ درصد مصرف اینترنت را در اینترنت همراه شاهد هستیم.

وی افزود: گزارش وزیر ارتباطات در هیأت دولت بیان و قرار شد جلسه‌ای با سهامداران بخش ثابت داشته باشند و تدابیر لازم برای افزایش سرمایه‌گذاری و حمایت‌ها در این حوزه انجام شود.

بهادری جهرمی تصریح کرد: توسعه شبکه فیبر نوری راهکار اصلی است که در طول برنامه سه ساله اعلام شده وزیر ارتباطات، در دولت مردمی توسعه خواهد یافت‌.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا