خبر

سازمان ملل: بیش از 23 هزار یمنی از آغاز سال 2022 آواره شده اند


شفقنا- سازمان ملل متحد، دیروز(جمعه) اعلام کرد که درگیری ها در یمن موجب آوارگی بیش از 23 هزار نفر در این کشور از آغاز سال 2022 شده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آناتولی، «استفان دوجاریک»، سخنگوی رسمی دبیر کل سازمان ملل متحد در یک نشست مطبوعاتی اظهار کرد که ما در مورد وضع خطرناک یمن بسیار نگرانیم، بیش از 23هزار نفر از آغاز سال جاری آواره شده اند که بیشتر آنها از استان های الحدیده، مأرب، شبوه و تعز هستند.

دوجاریک افزود:« این افراد به جمع بیش از 4 میلیون زن و مرد و کودکی که از آغاز تنش اخیر در سال 2015 آواره شده اند پیوستند».

سخنگوی سازمان ملل متحد نسبت به کاهش شدید بودجه که ارسال کمکهای بشردوستانه به این افراد را تهدید می کند هشدار داد و گفت:« در آغاز سال جاری ناچار شدیم یک سوم از برنامه های کمک های اصلی سازمان ملل را به سبب کمبود نقدینگی محدود یا تعطیل کنیم».

دوجاریک از کشورهای کمک کننده خواست در نشست بلندپایه اعلام کمک های بشردوستانه به یمن که قرار است در 16 مارس آینده به میزبانی سازمان ملل و کشورهای سوئد و سوییس برگزار شود سخاوت به خرج دهند.

بنا به گزارش سازمان ملل متحد، یمن از هفت سال پیش شاهد جنگی است که جان بیش از 233000 نفر را گرفته است و 80 درصد جمعیت که حدود 30 میلیون نفر هستند در بدترین بحران انسانی در جهان به حمایت و کمک های بشردوستانه وابسته شده اند.

خبر را در آناتولی ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا