خبر

زلنسکی: اوکراین نمی خواهد تهدیدی برای روسیه باشد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، رئیس جمهور اوکراین شامگاه چهارشنبه در سخنانی تلویزیونی به زبان روسی گفت: مردم و مقامات اوکراین خواهان صلح هستند.

بر اساس این گزارش، «ولودیمیر زلنسکی» افزود که کشورش نمی خواهد تهدیدی برای روسیه باشد اما در راستای تحقق امنیت برای ملتش تلاش می کند.

زلنسکی گفت: ما نه جنگ سرد می خواهیم نه جنگ گرم اما از خودمان دفاع خواهیم کرد.

رئیس جمهور اوکراین همچنین گفت که چندین بار گفتگو با ولادیمیر پوتین همتای روس خود را پیشنهاد کرده است.

این در حالی است که به دنبال درخواست زلنسکی، پارلمان اوکراین طرح وضعیت فوق العاده را در این کشور به جز مناطق دونتسک و لوهانسک از ساعت ۰۰:۰۰ (به وقت محلی) در ۲۴ فوریه تصویب کرد.

این تصمیم با موافقت ۳۳۵ نماینده اتخاذ شد، در حالی که اجرای این تصمیم تنها به موافقت ۲۲۶ نماینده نیاز داشت.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین به پارلمان این کشور پیشنهاد کرده بود تا از ساعت ۰۱:۰۰ به وقت مسکو در ۲۴ فوریه، به استثنای مناطق دونتسک و لوهانسک، وضعیت فوق‌العاده در این کشور اعمال شود. این فرمان که در وب سایت پارلمان اوکراین منتشر شده است، وضع اضطراری و فوق العاده را از ساعت ۰۰:۰۰ (۰۱:۰۰ به وقت مسکو) در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ برای مدت ۳۰ روز در سراسر اوکراین در نظر گرفته است. در این فرمان به جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک که پوتین استقلال آنها را به رسمیت شناخت، اشاره‌ای نشده است.

پیش از این، اولکسی دانیلوف، دبیر شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین اعلام کرده بود که قرار است وضعیت فوق العاده در اوکراین به مدت ۳۰ روز اعمال شود و تا ۶۰ روز نیز قابل تمدید است.

به دنبال اقدام ولادیمیر پوتین در مورد شرق اوکراین تنش‌ها تشدید شده و مناطق شرق اوکراین شاهد انفجارها و درگیری‌هایی بوده است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا