خبر

زاخارووا: عملیات نظامی روسیه تلاشی برای جلوگیری از یک جنگ فراگیر است


شفقنا – سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین تلاشی برای جلوگیری از یک جنگ همه جانبه و فراگیر است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، ماریا زاخارووا تاکید کرد: این آغاز یک جنگ نیست، بلکه تلاشی برای جلوگیری از یک جنگ جهانی همه جانبه است.

زاخارووا در یک مصاحبه تلویزیونی افزود: اولا این آغاز یک جنگ نیست. تمایل ما برای جلوگیری از تحولاتی که می تواند به یک جنگ جهانی تبدیل شود و ثانیا این پایان جنگ است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز گذشته گفت که دستور عملیات نظامی ویژه در دونباس را داده است و امروز صبح در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به شهروندان افزود: شرایط بعد از اینکه جمهوری های خلق دونباس برای کمک به روسیه مراجعه کردند، ما را ملزم به اتخاذ اقدامات قاطع و فوری می کند لذا عملیات نظامی علیه اهداف نظامی در اوکراین را آغاز میکنیم.

با تشدید تنش‌های بین اوکراین و روسیه و پس از  فعالیت‌های تحریک آمیز اوکراین و غربی ها، جنگنده‌های روسیه به مواضع نظامی اوکراین حمله کردند. تاکنون بنابر برخی آمار‌های اعلام شده، دستکم۵۰ سرباز روس و ۴۰ سرباز اوکراینی جان خود را از دست داده اند.

پیش از این ناتو با صدور بیانیه ای اظهار داشته بود که اقدامات روسیه امنیت اروپا را تهدید می‌کند و پیامد‌های استراتژیک خواهد داشت و ناتو اقدامات لازم را برای محافظت از متحدان خود ادامه خواهد داد و سطح آمادگی نیرو‌های خود را برای پاسخگویی در صورت بروز شرایط اضطراری افزایش خواهد داد.

این خبر را در آرتی عربی می توانید ببینید.

خبر قبلیویدئو کلیپ / دمائنا – محمد حسین خلیلSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا