خبر

رکوردشکنی مصرف برق/ انعقاد بزرگترین تفاهم‌نامه خارجی صنعت نفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوانیش زدن آرش خبرنگار مهر، امضای بز بیشتر یادداشت و سوابق صنعت نفت خارجی شکست آه تو جانشینی صنعت برق یکی از خبرهای مهم هفته گذشته در حوزه آب و انرژی بود.

امضای مهم ترین تفاهم نامه خارجی صنعت نفت

بزرگترین تفاهم نامه سرمایه گذاری در تاریخ صنعت نفت ایران به ارزش 40 میلیارد دلار بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت گاز. جشن موزیکال روسیه امضا کرد. موضوع این تفاهم نامه توسعه میادین مشترک، افزایش میزان برداشت از میدان گازی پارس جنوبی، افزایش فشار و تولید است. این او او yو صادرات و تعویض آنها فرآورده های گاز و نفت و مواد آموزشی بودند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه توسعه میادین کیش و پارس شمالی، افزایش فشار در میدان پارس جنوبی و توسعه 6 میدان نفتی در این تفاهم نامه گنجانده شده است، گفت: دولت سیزدهم با وضعیت کیفی مواجه است. جهش در راستای سرمایه گذاری خارجی امضای این تفاهم نامه بزرگترین سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت و گاز ایران است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران همچنین از بهره برداری سه فاز دیگر از پالایشگاه 14 پارس جنوبی به ارزش 2.5 میلیارد دلار تا پایان امسال خبر داد.

شکستن رکورد متوالی در صنعت برق

رکورد مصرف برق در کشور روز سه شنبه با رقم 68 هزار و 937 مگاوات شکسته شد. اما این تعداد ادامه پیدا نکرد و در روز آخر یعنی چهارشنبه بار دیگر رکورد شکسته شد و به عدد 69278 رسید اما به گفته مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق، پایداری شبکه برق حفظ شده است. با همکاری افراد در تمامی بخش های خانوادگی، صنعتی، کشاورزی و …

همچنین رکورد مصرف در پیک شبانه (20:30 تا 23:00) با رکورد 65 هزار و 386 مگاوات به ثبت رسید که از رکورد قبلی شب گذشته که نزدیک به 64 هزار مگاوات بود، پیشی گرفت.

کاهش 4 درصدی مخازن سدها

فیروز قاسم زاده سخنگوی صنعت آب گفت: تنها 49 درصد از مخازن سدهای کشور آب دارند و نسبت به سال گذشته با کاهش 4 درصدی مواجه هستیم.

وی افزود: درگیر شدن کشورمان در خشکسالی دریاچه ارومیه را نیز تحت تاثیر قرار داد به طوری که امسال شاهد کاهش 15 درصدی بارندگی در شمال غرب کشور و افزایش دما در این مناطق بوده ایم. قرار بود دبی آب دریاچه ارومیه 3 میلیارد و 100 میلیون مترمکعب در سال باشد اما با توجه به خشکسالی که تجربه کردیم به 2 میلیارد و 300 میلیون مترمکعب کاهش یافت.

5 تفاهم نامه بین شرکت پخش فرآورده های نفتی و بانیهان دانمارک

مناسک پنج تفاهم نامه بین شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و شرکت های دانش امضا شد. در این مناسک مدیرعامل شرکت فرآورده های نفتی خاش از هوشمندترین سایت ها ج او او y وی در دو جایگاه سامانه هوشمند توزیع سوخت را آزمایشی اعلام کرد.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا