خبر

روسیه: رژیم کی یف را به دست عدالت می سپاریم


شفقنا- اگرچه روسیه همچنان «ولودیمیر زلنسکی» را رئیس جمهور اوکراین می داند و با قید شروطی، به پیشنهاد مذاکره او پاسخ مثبت داده اما همچنان او را دست نشانده و برای ادامه حاکمیت، نامشروع تلقی می کند.

به گزارش شفقنا از مهر به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه می‌گوید عملیات ویژه نظامیان روس هیچ گونه تهدیدی را متوجه غیرنظامیان اوکراینی نمی‌کند و هدف اصلی آن این است که رژیم فعلی کی یف را به خاطر جنایات به دست عدالت بسپارد.

وی همچنین گفتکه قدرت دست نشانده در اوکراین از هرگونه حاکمیت محروم است.

این در حالی است که کاخ کرملین می‌گوید همچنان ولودیمیر زلنسکی را رئیس جمهور اوکراین تلقی می‌کند و آمادگی اعزام هیئتی بلندپایه را برای مذاکره با دولت کی یف دارد.

همزمان، درحالیکه کنترل فرودگاهی در حومه کی یف به دست نیروهای روسیه افتاده و آنها از سمت غرب، پایتخت اوکراین را محاصره کرده اند، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه هشدار داده که تنها شرط بازگشت به دیپلماسی، تسلیم ارتش اوکراین است حال آنکه روسیه اصلاً قصد اشغال این کشور را ندارد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هم پیشتر گفته بود که هدفش از این عملیات خلع سلاح و نازی زدایی از اوکراین است.

برآیند این اظهارنظرها را می‌توان عزم روسیه برای تغییر دولت غربگرای کی یف به نفع روی کار آمدن دولتی تلقی کرد که اصل بی طرفی را در رابطه مسکو-ناتو رعایت کند. بعد از آن نظامیان روسیه به پشت مرزهای جمهوری‌های استقلال یافته دونتسک و لوهانسک عقب نشینی می‌کنند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا