خبر

روسیه خواستار پایان تحقیقات غیرمستند تسلیحات شیمیایی سوریه شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس «اسکندر شولگیننماینده روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی اعلام کرد که روسیه همچنان اصرار دارد که این سازمان تحقیقاتی را انجام دهد. غیر معتبر درباره سوریه بدون سفر به مکان های حوادث.

این دیپلمات روس که در بیست و هفتمین کنفرانس کشورهای عضو سازمان منع تسلیحات شیمیایی حضور داشت، در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه این سازمان گفت: روسیه بارها اعلام کرده است که کار فوری است که حقیقت را به دست آوریم. کاشف با توجه به ادعاهای استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه، آنها باید با استانداردهای سازمان منع سلاح های شیمیایی مطابقت داشته باشند. ما همچنان اصرار داریم که بدون سفر به محل حادثه، بدون نمونه برداری توسط بازرسان دبیرخانه فنی و بدون رعایت ترتیب مراحل، بررسی های میز را انجام دهیم. و شواهد وی در پایان گفت: مستندسازی برای انجام تعمیرات در حال انجام است.

شولگین وی ادامه داد: وجود این گروه تحقیقاتی از سوی سازمان منع تسلیحات شیمیایی مشخص نشده است و فعالیت های آن خارج از چارچوب کنوانسیون سلاح های شیمیایی است و این گروه تحقیقاتی تنها به حوزه ای که وجود دارد دست اندازی می کند. در داخل کشور صلاحیت شورای امنیت سازمان ملل متحد

نماینده روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی گفت: ما تصمیم برای سلب حقوق و امتیازات سوریه را چیزی جز انتقام بدبینانه از یک دولت مستقل نمی دانیم و این یک اخلال عملی در تلاش ها برای ساخت سلاح شیمیایی است. کنوانسیون سلاح جهانی تر.

قبل از آن نیز واسیلی نبنزیا نماینده مسکو در نشست شورای امنیت سازمان ملل از طریق ویدئو کنفرانس اعلام کرد که دولت سوریه تمامی ذخایر تسلیحات شیمیایی خود را خالی و منهدم کرده است. مورد تایید شده توسط سازمان منع سلاح های شیمیایی از سال 2014.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا