خبر

روسیه امروز رزمایش هسته ای برگزار می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز شنبه شخصا بر انجام رزمایش نظامی عظیم شامل نیروهای راهبردی هسته ای ارتش این کشور نظارت خواهد کرد.

وزارت دفاع روسیه در این زمینه اعلام کرده است که این رزمایش شامل پرتاب های تمرینی متعدد موشک های بالستیک قاره پیما و موشک های کروز خواهد بود. نیروی هوایی، واحدهای منطقه نظامی جنوب و همچنین ناوگان شمال و دریای سیاه در این رزمایش عظیم هسته ای شرکت خواهند داشت.

«الکساندر لوکاشنکو» همتای بلاروسی پوتین نیز به همراه وی ناظر بر برگزاری این رزمایش خواهد بود.

انجام این رزمایش در بحبوحه تنش ها میان غرب و مسکو بر سر اوکراین در حالی صورت می گیرد که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با تکرار اتهامات قبلی خود برضد روسیه، مدعی شده است که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه تصمیم گرفته است تا به اوکراین حمله کند.

بایدن با استناد به ارزیابی‌های اطلاعاتی گفت: الان من متقاعد شده ام که او (پوتین) تصمیم به حمله گرفته است. برای باور به این مسئله دلایلی داریم.

همچنین شبکه خبری سی ان ان آمریکا نیز به نقل از یک مقام دفاعی واشنگتن ادعا کرد که گردان‌های تاکتیکی روسیه در اطراف اوکراین افزایش یافته و نیمی از نظامیان روسی در موقعیت حمله قرار گرفته اند.

«مکسار تکنولوژیز» که یک شرکت خصوصی مستقر در آمریکا است، نیز مدعی شد که تصاویر ماهواره‌ای ثبت شده طی این هفته، فعالیت‌های نظامی را در چندین مکان در سراسر بلاروس، منطقه کریمه و غرب روسیه در نزدیکی مرز اوکراین نشان می‌دهد.

همه اینها در حالی است که وزارت خارجه روسیه اعلام کرده است که با وجود فضاسازی‌هایی که ایالات متحده آمریکا و کشورهای غربی انجام می‌دهند، مسکو قصد حمله نظامی به اوکراین را ندارد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا