خبر

روسیه از سلاح اتمی استفاده میکد؟


 در شرایطی که تنش‌های کشورهای غربی با روسیه بر سر اوکراین همچنان خبرساز است، واکنش مقام‌های انگلیسی به دستور ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه برای آماده‌باش نیروهای بازدارنده اتمی این کشور ادامه دارد.

بعد از اظهارات روز گذشته «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور به دستور ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه برای آماده‌باش نیروهای بازدارنده اتمی این کشور، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس روز دوشنبه (امروز) هم به این فرمان واکنش نشان داد.

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس، روز یکشنبه دستور ولادیمیر پوتین برای آماده‌باش نیروهای بازدارنده اتمی روسیه را برای «ایجاد سردرگمی و انحراف از واقعیاتی خواند که در اوکراین می‌گذرد» و «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس روز دوشنبه (امروز) ضمن اظهارنظر درباره این دستور، مواضع روسیه را محکوم کرد.

رئیس‌جمهور روسیه روز گذشته بعد از دیدار با «سرگئی شویگو» وزیر دفاع و «گراسیموف» رئیس ستاد کل ارتش روسیه و گفت‌و‌گو درباره اوکراین، به وزارت دفاع روسیه دستور داد نیروهای بازدارنده اتمی در حالت آماده باش قرار بگیرند.

بن والاس وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با «رادیو تایمز» مدعی شد: «ما باید نگران باشیم که کشوری مانند روسیه معتقد است که قوانین شامل آنها نمی‌شود، خواه حمله به اوکراین باشد یا استفاده از عامل اعصاب در سالزبری، اما اساساً یک عامل بازدارنده همان چیزی است که بازدارنده است»./فارسSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا