خبر

روزه خواری در کرمانشاه ممنوع/فعالیت صنوف پذیرایی محدود می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمحمد رضا یاری صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همکاری بسیار خوب عموم شهروندان با پلیس و دیگر دستگاه‌ها به منظور حفظ حرمت ماه مبارک رمضان طی سال‌های اخیر، برای امسال نیز توصیه‌هایی ارائه و از آن‌ها خواست تا مانند سال‌های گذشته در راستای حفظ شئونات ماه مبارک رمضان تلاش کنند.

وی افزود: پلیس برای پاس‌داشت ماه مهمانی خداوند، ماه مبارک رمضان و حفظ حرمت آن نهایت تلاش و توان خود را به کار خواهد گرفت.

معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: از عموم شهروندان انتظار می‌رود برای تحکیم پیوندهای ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، نسبت به رعایت ارزش‌های دینی در اماکن عمومی اهتمام لازم را داشته باشند.

یاری با بیان اینکه بر اساس احکام اسلامی، مسافران و بیماران از روزه داری معاف شده‌اند، گفت: لازم است افرادی که دارای عذر شرعی بوده از خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات در ملأ عام مانند بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها خودداری کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: رستوران‌ها، قهوه خانه‌ها و واحدهای صنفی عرضه کننده غذاهای آماده لازم است پس از اذان مغرب فعالیت خود را از سر بگیرند.

وی بیان کرد: رانندگان وسایل نقلیه شخصی و عمومی نیز لازم است از تظاهر به روزه خواری و استعمال دخانیات در داخل وسیله نقلیه و ایجاد آلودگی صوتی پرهیز کنند.

یاری افزود: با آغاز ماه مبارک رمضان، صنوف پذیرایی شامل رستوران‌ها، اغذیه و آب میوه فروشی‌ها از اذان صبح تا هنگام اذان مغرب تعطیل خواهند بود.

یاری در ادامه گفت: برای رعایت حال مسافران و افرادی که دارای عذرشرعی هستند، برخی از اصناف با کسب مجوز و رعایت شئونات اسلامی، به نحوی که تظاهر به روزه خواری در ملأ عام نشود، اجازه فعالیت خواهند داشت.

وی عنوان کرد: متصدیان مراکز پذیرایی بین راهی، پایانه‌های مسافربری، فرودگاه، ایستگاه راه آهن و بیمارستان‌ها نیز می‌توانند به منظور ارائه خدمات به مسافران و افرادی که دارای عذر شرعی هستند، با رعایت موازین بهداشتی پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی‌ربط، ضمن استتار مکان به گونه‌ای که تظاهر به روزه خواری نشود، فعالیت کنند.

یاری در خصوص رستوران‌های بین راهی گفت: این دسته از واحدهای صنفی با معرفی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از طریق اداره نظارت بر اماکن عمومی برای رفاه حال مسافرین با رعایت پوشش مناسب و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برای آنان مجوز فعالیت صادر خواهد شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: برای دادن مجوز فعالیت به اصناف در طول روز ماه مبارک رمضان، سهمیه بندی خاصی وجود دارد که این کار با همکاری اتحادیه اصناف و تائید اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس صورت می‌گیرد.

وی گفت: پلیس با معدود هنجار شکنانی که بخواهند حرمت ماه مبارک رمضان را زیر پا گذاشته و به تذکرات ارائه شده بی توجهی کنند برخورد قانونی کرده و آن‌ها را تحویل دستگاه قضائی می‌دهد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا