خبر

رفع موانع پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر نیکزاد پیش از ظهر شنبه در حاشیه بازدید از برخی روستاهای شهرستان شفت در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه بازنگری طرح هادی و رفع مشکل مسکن جوانان روستاها بود، اظهار کرد: رفع دغدغه مسکن در سطح روستاها مهم‌ترین وظیفه ما است.

وی با بیان اینکه در کنار ایجاد بسترهای لازم برای ساخت مسکن روستایی برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغی نیز تأکید شده است، افزود: هماهنگی‌های خوبی نیز برای بازنگری طرح‌های روستاها ایجاد شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در بازدید از برخی روستاهای شفت مقرر شد مشکل مسکن جوانان این روستاها برطرف شود، گفت: در بعضی از روستاها با توجه موانع موجود راهکاری جز ساخت واحدهای مسکونی دو طبقه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در ساخت این ساختمان‌های دو طبقه دو فقره تسهیلات مسکن روستایی پرداخت می‌شود، ادامه داد: ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای ساخت مسکن روستایی در ۲۵ آبان ماه امسال در جلسه شورای عالی مسکن مصوب شده که به صورت سفته زنجیره‌ای سه نفره با بازپرداخت ۲۰ ساله است.

نیکزاد با اشاره به اینکه سود این تسهیلات پنج ساله با اقساط حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است، گفت: در پرداخت این تسهیلات ناهماهنگی‌هایی میان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی وجود داشت.

وی به برگزاری جلسات زیادی برای رسیدن به راهکار مناسب اشاره و اضافه کرد: تأکید رئیس جمهور بر اجرایی شدن این مصوبه بوده است و از بابت تأخیری که در پرداخت این تسهیلات ایجاد شده از همه روستاییان عذرخواهی می‌کنم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به دستور دفتر ریاست جمهوری مبنی بر پرداخت این تسهیلات، تصریح کرد: بانک مرکزی ابلاغیه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی را به همه بانک‌های عامل ارسال کرده و از سوی دیگر ضمانت نامه‌ای از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید ارائه می‌شد که با توجه به پیگیری دفتر ریاست جمهوری در روزهای آینده این ضمانت نامه نیز صادر شود.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا