خبر

رئیس پلیس تهران خبر داد: بازداشت۲۸۲ شرور / شناسایی 55 باند سارقان حرفه‌ای


شفقنا- رئیس پلیس تهران جزئیات اجرای طرح ضربتی ارتقاء امنیت اجتماعی توسط فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از جمله بازداشت ۲۸۲ شرور و انهدام باند چهار نفره فیشینگ را تشریح کرد.
به گزارش شفقنا از تسنیم؛ طرح ضربتی ارتقاء امنیت اجتماعی پلیس پایتخت با حضور پلیس‌های تخصصی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اجرا شد.

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای این طرح در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز میزبان ریاست محترم قوه قضائیه بودیم و وی از نمایشگاه عملکرد و دستاوردهای پلیس پایتخت بازدید کردند.

رئیس پلیس تهران افزود: در طرح مذکور در حوزه پلیس امنیت و طرح اقتدار 282 نفر از اوباش را بازداشت کردیم، 79 نفر از این اوباش، سطح‌دار، 19 نفر از حاملان سلاح غیرمجاز، 29 نفر عامل توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی و 52 نفر از این اوباش علاوه بر اوباش‌گری، گرداننده مراکز قمار و فساد بودند.

وی بیان کرد: همچنین از 870 واحد صنفی بازدید به عمل آوردیم و 52 واحد صنفی که پاتوق اوباش بودند یا تخلفات دیگری داشتند، پلمب شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در این طرح در حوزه پلیس پیشگیری با اجرای طرح رعد، 942 فقره از پرونده‌های سرقت را شناسایی کردیم و بالغ بر سه هزار و 969 اموال مسروقه کشف شد همچنین فقط در یک‌ مورد بالغ بر 30 تن برنج که با برنج‌های نامرغوب مخلوط شده بود، در یک انبار کشف شد.

به گفته رحیمی، در طرح مذکور در حوزه پلیس آگاهی با اجرای طرح کاشف 55 باند سارقان حرفه‌ای شناسایی و منهدم و 258 سارق بازداشت شدند؛ از این تعداد، 47 سارق در سرقت‌های به‌عنف، 69 نفر در سرقت منزل، اماکن و مغازه، 48 نفر در سرقت موتور و خودرو، 60 نفر در حوزه جعل و کلاهبرداری، 13 نفر در جرائم جنایی مانند قتل مسلحانه، آدم‌ربایی و تجاوز فعال بودند همچنین 21 محکوم فراری نیز شناسایی و بازداشت شدند.

رئیس پلیس تهران با اشاره به کشف دو هزار و 310 فقره سرقت در حوزه پلیس آگاهی در این طرح یادآور شد: در حوزه پلیس فتا، 14 متهم که در فضای مجازی اقدام به اوباش‌گری، قدرت‌نمایی و ترویج فرهنگ اوباش‌گری می‌کردند، بازداشت شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به بازداشت یکی از عوامل توزیع سلاح و مهمات متذکر شد: 240 هزار قلم انواع و اقسام دارو کشف و باند پنج نفره آن‌ها منهدم شد.

رحیمی ادامه داد: در این طرح دو باند قمار و شرط‌بندی منهدم شده و 17 نفر از کلاهبرداران تلفنی شناسایی و بازداشت شدند؛ باند چهار نفره فیشینگ نیز که 320 میلیون تومان کلاهبرداری کرده بودند، شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: در این طرح با اجرای طرح ظفر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران، 261 فقره حکم قضائی به اجرا درآمد، پنج باند مواد مخدر منهدم و یک تن و 418 کیلو انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد همچنین هزار و 356 خرده‌فروش بازداشت شدند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا