خبر

رئیس سازمان غذا و دارو: دو شرکت ایرانی واکسن اومیکرون تولید می کنند/ برنامه‌ریزی برای تزریق دوز چهارم انجام شد


شفقنا- رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام این خبر که دو شرکت ایرانی مجوز تولید واکسن اومیکرون را دریافت کردند، گفت: تزریق دوز سوم واکسن کرونا با سرعت ادامه پیدا می‌کند و برنامه‌ریزی برای دوز چهارم در آینده انجام شده است.

به گزارش شفقنا، بهرام دارایی امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اظهار داشت: عملکرد کشور در کنترل موج ششم بسیار عالی بود و به احتمال زیاد از قله پیک عبور کرده‌ایم و امید داریم کاهش مبتلایان استمرار داشته باشد.

وی عنوان کرد: براساس آمار، وضعیت ایران از سایر کشورها بسیار بهتر بود و این ناشی از اقدامات پیشگیرانه و اهتمام در واکسیناسیون است.

دارایی با بیان اینکه حدود 210 میلیون واکسن داخلی و خارجی تهیه شده است، گفت: 85 درصد جمعیت کشور واکسینه شده‌اند و دوز سوم نیز با سرعت ادامه پیدا می‌کند و برنامه‌ریزی برای دوز چهارم در آینده انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های داخلی توان تولید 50 میلیون دز واکسن در ماه را دارند افزود: دو شرکت مجوز تولید واکسن اومیکرون را از ما دریافت کرده‌اند و توان بالایی در این زمینه دارند و ایران نخستین کشور تولیدکننده واکسن اومیکرون است.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه 21 شرکت با پلتفرم‌های مختلف وارد حوزه تولید واکسن شده‌اند عنوان کرد: واکسن برکت نیز وارد لیست سازمان جهانی بهداشت شده است و در حال گذراندن مراحل تأییدیه نهایی است و واکسن‌های دیگر نیز در نوبت ارزیابی قرار دارند.

وی با اشاره به اهتمام جدی برای تجهیز تخت‌های PICU و NICU عنوان کرد: تا پایان سال تخت‌های PICU به 500 تخت می‌رسد و تهدیدی به فرصت تبدیل شد.

 Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا