خبر

رئیس دستگاهی که در برابر رفع تصرف سواحل مقاومت کند برکنار می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس‌جمهور در گفتگویی درباره ناقص ماندن کار رهاسازی حریم ۶۰ متری دریا در سواحل جنوب کشور، گفت: بین استان‌های شمالی و جنوبی کشور تفاوت‌هایی وجود دارد، در استان‌های شمالی میزان تراکم جمعیت بیشتر از استان‌های جنوبی است و دستور رئیس‌جمهور ناظر بر رفع تصرفات بخش دولتی و اجتناب‌پذیر است.

وی افزود: آزادسازی تصرفات بخش خصوصی در استان هرمزگان شروع شده است و بخش اندکی از دستگاه‌های اجرایی تصرفاتی دارند که براساس پیگیری‌ها تا چند روز آینده این بخش‌ها رفع تصرف می‌شود.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: تصرفات بخش دولتی به دو بخش تقسیم می‌شود، بخش اول تصرفات تفریحی – اداری است که برطرف شده است و در استان‌های شمالی تقریباً صددرصد رفع تصرف انجام شد، بخشی از تصرفات دستگاه‌های اداری و سایر دستگاه‌های نظامی و انتظامی در راستای مأموریت ذاتی آن‌ها در صیانت از مرزها و تولید می‌باشد و بخش دوم در اختیار مردم است که آزادسازی تصرفات بخش خصوصی در استان هرمزگان شروع شده است.

مرتضوی خاطر نشان کرد: رئیس دستگاهی که بخواهد در برابر دستورات قانونی رئیس‌جمهور مقاومت کند، حتماً با او برخورد قانونی انجام می‌شود، بر این اساس رئیس دستگاه محلی از کار برکنار و رئیس دستگاه ملی هم به بازرسی ریاست‌جمهوری معرفی می‌شود.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا