خبر

رئیس جمهور فرانسه به پوتین تلفن زد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری روسیه موسوم به کرملین اعلام کرد، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور این کشور روز پنجشنبه تلفنی با «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه گفت‌وگو کرد و توضیحات جامعی درباره دلایل اقدامات روسیه در اوکراین به او داد.

کرملین گفت این تماس به ابتکار مکرون انجام شد و او و پوتین توافق کردند که در ارتباط باقی بمانند. در بیانیه کاخ کرملین آمده است که رهبران فرانسه و روسیه یک «تبادل نظر جدی و صریح» درباره اوکراین داشتند و پوتین «توضیحات جامعی درباره دلایل و شرایط تصمیم برای انجام یک عملیات نظامی ویژه» در اوکراین ارائه کرد.

مکرون در هفته‌های اخیر دیپلماسی فشرده‌ای را برای جلوگیری از تهاجم روسیه به اوکراین از جمله مذاکرات با پوتین در کرملین انجام داده بود که بی نتیجه ماند.

از سوی دیگر کاخ الیزه در پاریس نیز گزارش داد که «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه با «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه تماس گرفت و خواستار توقف فوری عملیات نظامی روسیه در اوکراین شد.

دفتر مکرون گفت که او به همتای روس خود گفته است که روسیه خود را در معرض تحریم‌های گسترده قرار داده و افزود که رهبر فرانسه این تماس را پس از مشورت با «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین انجام داده است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا