خبر

رئیس جمهور صربستان بر توسعه همکاری با ایران تأکید کرد


شفقنا- رئیس جمهور صربستان در گفت وگوی تلفنی با رئیس جمهور ایران تاکید کرد: صربستان به توسعه همکاری با ایران در زمینه‌هایی که امکانات واقعی و منافع متقابل وجود دارد، علاقمند است.

به گزارش شفقنا، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری صربستان شامگاه شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور صربستان در این گفت وگوی تلفنی ابراز امیدواری کرد که امسال دو کشور هشتاد و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک را در حالی جشن می‌گیرند که مملو از نمونه‌های خوب همکاری و تماس‌های مکرر بین دو طرف است.

وی در این باره حوزه‌های دارای فرصت‌های عالی همکاری بین دو کشور را مانند کشاورزی و صنایع غذایی و فعالیت‌های مختلف تولیدی، ساختمانی، معدنی و انرژی و فناوری اطلاعات و همچنین در حوزه‌های آموزش، فرهنگ و ورزش برشمرد.

ووچیچ در ادامه این گفت وگوی تلفنی با حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تاکید کرد که صربستان صمیمانه از ایران سپاسگزار است که به رغم فشارهای زیاد، دوستی خود را با موضع اصولی در خصوص احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی صربستان نشان می دهد.

دو طرف در این گفت وگوی تلفنی ابراز امیدواری کردند که تماس‌های بین دو کشور که قبلا برنامه ریزی شده بود و همچنین تبادل دیدارهای سطح بالا به زودی محقق شود.

روسای جمهور دو کشور همچنین درباره رویدادهای جاری در صحنه سیاسی جهان گفت وگو کردند.

ووچیچ و حجت الاسلام و المسلمین رئیسی توافق کردند دیدار رئیس جمهور صربستان از ایران بعد از برگزاری انتخابات سراسری در صربستان انجام پذیرد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا