خبر

رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان سفر می کند؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوا


گزارش کردن خبرنگار مهر به نقل از اسپوتنیک. “ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه برنامه سفر اعلام شد خیلی کوچک کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، چیزی در مورد تایوان نمی داند.

قیمت مک کارتی در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سوالی درباره برنامه های سفر به تایوان گفت: «نمی دانم که آیا سفر برنامه ریزی شده ای از سوی دفتر سخنگوی اعلام شده است یا خیر».

روز دوشنبه، رسانه های آمریکایی گزارش دادند که مک کارتی در حال توطئه است خیلی کوچک برای سفر به تایوان در بهار امسال.

به من تبلیغات رسانه ای آمریکایی، برنامه خیلی کوچک سفر مک کارتی به تایوان پس از سفر نانسی پلوسی، رئیس پیشین مجلس نمایندگان به تایوان انجام شد. این پرواز حدود پنج ماه پیش بود که شور و هیجانی ایجاد کرد و چین را وادار کرد تا یک سری عملیات نظامی از جمله چندین تمرین نظامی سنگین در نزدیکی سواحل تایوان را آغاز کند. در جریان سفر پلوسی به تایوان، مک کارتی که در آن زمان یکی از اعضای مجلس نمایندگان بود، سفر پلوسی را تایید کرد و گفت که در صورت انتخاب رئیس جمهور تایوان نیز از تایوان دیدن خواهد کرد.

اعلام سفر احتمالی رئیس جمهور جدید آمریکا به تایوان سفر کرد، کمتر از دو هفته پیش، وزارت خارجه آمریکا مجوز فروش 180 میلیون دلار تسلیحات به تایوان را صادر کرد. تائیدیه عملکرد سیستم مین ضد تانک نیز در بین این بسته سلاح قابل مشاهده است.

وزارت دفاع ایالات متحده که وابسته به پنتاگون است، گفت که بسته تسلیحاتی به تایوان توانایی جزیره را برای مقابله با تهدیدات فعلی و آتی علیه دشمنانش افزایش می دهد. با این حال، مشخص نیست که سیستم های تسلیحاتی وعده داده شده آمریکا چه زمانی به تایوان می رسند.

قبل از این دولت بایدن این کشور متعهد شد که تنها تا 2.2 میلیارد دلار تجهیزات نظامی به تایپه بفروشد، اما ماه گذشته فاش شد که محموله های تسلیحاتی ایالات متحده به تایوان بالغ بر 18.7 میلیارد دلار است که چند برابر مبلغ اعلام شده توسط دولت است. بایدن او

چین بارها از واشنگتن خواسته است که فروش تسلیحات به تایوان را متوقف کند، اما تاکنون واشنگتن درخواست چین را نادیده گرفته است.

آگهی فروش محموله تجهیزات حرکت آمریکا به سمت تایوان در بحبوحه افزایش تنش ها با چین صورت می گیرد. چین به من سیاست متحد چین جزیره تایوان را بخشی از خاک خود می داند و هرگونه روابط خارجی مستقل این جزیره با سایر کشورها به ویژه آمریکا را محکوم می کند. روز پنجشنبه، وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای اعلام کرد که فعالیت های نظامی چین در اطراف جزیره همچنان ادامه دارد. همزمان، وزارت دفاع جزیره تایوان از رویت 5 کشتی جنگی و 12 فروند هواپیمای رزمی ارتش چین در نزدیکی جزیره خبر داد و اعلام کرد که این هواپیماها از «خط وسط» تنگه تایوان عبور کرده اند.

ماجرای تایوان درباره تحرکات نظامی چین در نزدیکی این جزیره در شرایطی مطرح شد که چندی پیش اعلام شد دو ناو جنگی نیروی دریایی آمریکا پس از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، برای اولین بار از تنگه تایوان عبور کردند. مجلس نمایندگان آمریکا به تایپه.

در همین حال، ارتش چین قبلا این سازمان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در واکنش به سفر اخیر هیئت آمریکایی به تایوان، مانور نظامی جدیدی در آب ها و آسمان اطراف تایوان برگزار خواهد شد.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا