خبر

رئیس‌جمهوری نیکاراگوئه: کلیسای کاتولیک یک «دیکتاتوری محض» است | جهان محتوا


شفقنا- رئیس جمهور نیکاراگوئه گفته است که کلیسای کاتولیک یک «دیکتاتوری محض» است زیرا به اکثریت کاتولیک ها اجازه انتخاب پاپ و دیگر مراجع مذهبی را نمی دهد.

به گزارش شفقنا از اسنا، دانیل اورتگا رئیس جمهور نیکاراگوئه در تلویزیون ملی کشورش گفت: همه چیز در کلیسای کاتولیک تحمیل شده است، این یک دیکتاتوری محض است، یک استبداد تمام عیار است.

رئیس جمهور نیکاراگوئه پرسید: چه کسی کشیشان را انتخاب می کند، اسقف ها را انتخاب می کند، پاپ ها و کاردینال ها را انتخاب می کند؟ اگر می‌خواهند دموکرات باشند، پاپ، کاردینال‌ها و اسقف‌ها باید انتخاب شوند.

پس از بازداشت خانگی اسقف رولاندو آلوارز در 19 اوت، منتقد سرسخت رئیس جمهور نیکاراگوئه، رویارویی بین کلیسای کاتولیک و دولت ماناگوا شدت گرفت. دولت اورتگا گفت که آلوارز به این دلیل دستگیر شده است که “در فعالیت های بی ثبات کننده و تحریک آمیز دست داشته است”.

در نیکاراگوئه، 9 کشیش کاتولیک زندانی شده اند، یک کشیش دیگر در حبس خانگی به سر می برد، و بسیاری از آنها به دلیل انتقاد از دولت خودکامه از دستگیری خودداری کرده اند. جامعه کاتولیک در این کشور نقض حقوق بشر، آزار و اذیت مذهبی و سوء استفاده از قدرت توسط اورتگا و همسرش که معاون رئیس جمهور است را محکوم کرده است.

نیکاراگوئه از آوریل 2018 بحران سیاسی و اجتماعی را پشت سر گذاشته است که با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری که از سوی جامعه جهانی آزاد، عادلانه و محکوم نشده بود، تشدید شد. نیروهای امنیتی دولتی بیش از 40 مخالف اورتگا را ماه ها قبل از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور دستگیر کردند.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا