خبر

دیدار فرمانده نیروهای روسیه در سوریه با فرمانده شبه نظامیان قسد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر، شبکه خبری المیادین به نقل از منابع آگاه از «اسکندر» خبر داد. چایکو»فرمانده نیروهای روسیه در سوریه در استان الحسکه واقع در شمال شرق سوریه و دیدار وی با «مظلوم عبدی» فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه معروف به SDF نگاه كردن.

بر اساس این گزارش، منابع آگاه به المیادین گفتند در این دیدار تهدیدات ترکیه در خصوص عملیات زمینی و راهکارهای اتخاذ تدابیر برای جلوگیری از این عملیات ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این منابع افزودند که فرمانده نیروهای روسیه در سوریه ایده استقرار ارتش سوریه در امتداد نوار مرزی با ترکیه در عمق 30 کیلومتری را مطرح کرد.

فرار این مقام نظامی روسی به دلیل تنش زیاد در منطقه مرزی سوریه و ترکیه است که شاهد بمباران هوایی و توپخانه ای بوده است. آه تو ترکیه به مواضع SDF تبادل موشکی به روستاهای مرزی ترکیه ادامه دارد.

این در حالی است که “دیمیتری پسکوفسخنگوی کرملین گفت: بین روسیه و ترکیه در خصوص اوضاع سوریه اختلافاتی وجود دارد اما سطح روابط دو کشور به آنها اجازه می دهد تا این اختلافات را از طریق گفتگو حل کنند.

بر اساس این گزارش، سخنگوی کرملین روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: به محض امضای توافق در سوچی، اختلافات با ترکیه بر سر سوریه هم اکنون متوقف و کاهش یافته است. پس از آن مقامات روسی و همچنین راگاب خوب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از روند اجرای توافقنامه امضا شده ابراز نارضایتی کرد.

پسکوف وی افزود: سطح روابط و خرد سیاسی دو کشور به ما این امکان را می دهد که این اختلافات را نه از طریق تقابل، بلکه از طریق مذاکره، هرچند سخت و بعضا طولانی حل کنیم.

توافق سوچی که حدود دو سال پیش امضا شد، راه را برای حل و فصل سیاسی میدانی در استان ادلب در شمال سوریه هموار کرد و اکنون بحث بر سر این است که چه مواردی اجرا شده و چه مواردی اجرا نشده است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا