خبر

دولت مردمی مصمم به تقویت زیرساخت‌های حوزه فرهنگ و هنر است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی اسماعیلی عصر دیروز در مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز حضور یافت. بیاورید سلام نوین برای شکوفایی هنر و اقتصاد بالا بردن سطح محتوا هنرهای نمایشی یک فرصت مهم است.

وی بر لزوم معرفی افتخار فرهنگی و تاریخی کشورمان تاکید کرد و به کتاب «نورالدین ابن ایران» اشاره کرد و گفت: ما را تحسین می کنند. بیاورید سلام ما از فرهنگ و هنر برای بیان هنری استفاده می کنیم تا ادای احترام تاریخی خود را بیان کنیم، مثلاً زندگی نورالدین. avi قهرمان بزرگ دفاع مقدس از افتخارات آذربایجان می تواند به یک مجموعه هنری تبدیل شود ماننا او دارد

وی با اشاره به ضرورت گسترش و تقویت زیرساخت ها در کل کشور گفت: در حال حاضر در حال حاضر از ساخت 400 سینما در تهران و سایر استان ها حمایت می کنیم.

وی افزود: بیش از 6 هزار میلیارد تومان برای احداث زیرساخت های فرهنگی و هنری در سفرهای منطقه ای مصوب کرده ایم و طرح های مصوب معاونت فرهنگی در سفر گذشته ریاست جمهوری در تبریز در حال اجراست.

وی تاکید کرد: وظیفه دولت در حوزه فرهنگ حمایت و بهبود اقتصاد هنر است و دولت مصمم به تقویت زیرساخت ها و اقتصاد فرهنگ و هنر است.

وی گفت: ایران عزیز و سرافراز به ریشه های عمیق تاریخی پیش روی ماست. حرکات تمدن خلاق و فرهنگی است و بسیاری از آیین های هنری اصیل متعلق به ایرانیان است.

وی افزود: در بسیاری از هنرها مانند صنایع دستی، هنرهای نمایشی و غیره پرداخت در بین مردم فرهنگ و هنر دوست ایران دیده می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در دویست سال گذشته و در مواجهه با دستاوردهای جدید تمدن بشری که بیشتر از غرب وارد ایران شد، تبریز به دلیل همجواری با مناطق قفقاز و عثمانی، دروازه مهمی است. برای ورود این فرهنگ و هنر جدید به ایران مایو بیا ولی نگاه ایرانیان همیشه به همزیستی و حسن همجواری بوده است بر اساس آنها تمدن اصیل خود را با فرهنگ و هنر جدید داشتند.

وی افزود: اگر سینما در شکل جدیدی از محصول باشد وابستگی فرهنگی به غیر از ایران، سینما به عنوان یک هنر جدید و یک دستاورد جدید بشری در این سرزمین مورد توجه قرار گرفت.

اسماعیلی تاکید کرد: فرهنگ اصیل ایرانی در برخورد با پدیده های جدید تلاش می کند تا اقتباسی متناسب با تاریخ و سنت خود ایجاد کند، یعنی منکر پدیده های جدید نباشیم، بلکه با آنها برخورد کنیم. بر اساس فرهنگ و تمدن اصیل مرد ما با هم می رویم و این اصل است متفکر جدید و فکر کردن پایه ای محصول انقلاب اسلامی است.

وی تاکید کرد: در چهل سال عمر درخشان انقلاب اسلامی با محصولات جدید در عرصه فرهنگ و هنر ارتباط برقرار کرد. جهت ما برای آرمان های بلند خود از آنها بهره برده ایم. سینمای ایران امروز با فاصله زیادی نسبت به سایر کشورهای منطقه می درخشد و حرف اول را می زند و سالانه بین 100 تا 120 فیلم و ده ها سریال اکران می شود و حدود 10 هزار پروانه نمایش در حوزه تئاتر اعطا می شود. هنرمندان سال

وزیر فرهنگ و ارساد اسلامی با اشاره به موفقیت فیلم «پرونده مهدی» در جشنواره فیلم فجر گفت: موضوع این فیلم مربوط به زندگی قهرمانی از آذربایجان است که توانسته موفقیت های زیادی در عرصه سینما به دست آورد.

وی افزود: هنوز شیوخ و فرهیختگان زیادی در این منطقه هستند که باید از آنها بهره برد گرفتن از جانب قدرت هنر سینما یک داستان تبدیل شده بود

اسماعیلی تصریح کرد: در دنیا چون فاقد این عناصر مهم هستند مجبور به افسانه سازی می شوند و ما باید از این توانایی فوق العاده برای تولید آثار ماندگار بهره ببریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تبریز به دلیل پیشینه غنی و قوی و به عنوان یک مرکز بزرگ فرهنگی و هنری توانایی میزبانی یکی از مهم ترین جشنواره های سینمایی کشور و منطقه را دارد.

وی در آخرین بخش از سخنان خود شبکه تلویزیونی خانگی را فرصتی مغتنم برای اقتصاد حوزه فرهنگ توصیف کرد هنر وی خاطرنشان کرد و گفت: شبکه سیمای خانگی یک قابلیت و فرصت است، شبکه سیمای خانگی در ارتقای بخش مهمی از اقتصاد فرهنگ، هنر و هنر نقش آفرینی می کند. برای این باید اینطور باشد حفاظت قرار داده شدهمنبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا