خبر

دولت انگلیس قرنطینه اجباری افراد مبتلا به کرونا را لغو می‌کند


شفقنا – دولت انگلیس اعلام کرد که افراد مبتلا به ویروس کرونا در انگلیس از هفته آینده از نظر قانونی ملزم به ورود به قرنطینه خانگی نخواهند بود، زیرا بخشی از طرح «همزیستی با کووید» است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در مصاحبه ای با بی بی سی که امروز یکشنبه پخش شد، گفت: برداشتن همه محدودیت های قانونی اعمال شده برای محدود کردن شیوع ویروس به شهروندان انگلیس این امکان را می دهد که بدون محدود کردن آزادی هایشان از خود محافظت کنند.

انتظار می رود جانسون جزئیات این طرح را فردا دوشنبه به پارلمان ارائه کند.

جانسون افزود: من نمی گویم که باید احتیاط را کنار بگذاریم، اما اکنون زمان آن است که همه اعتماد به نفس خود را بازیابند. ما به نقطه ای رسیده ایم که فکر می کنیم می توانید تعادل را به دور از دستور دولت و ممنوعیت و اجبار برخی اقدامات به نفع تشویق مسئولیت شخصی اجرایی کنند.

اما برخی از مشاوران علمی دولت انگلیس گفتند که این اقدام بسیار خطرناک است و می‌تواند منجر به افزایش ابتلاها و تضعیف قدرت دفاعی کشور در برابر سویه‌های خطرناک‌تر آینده شود.

وس استریتینگ، سخنگوی بهداشت حزب کارگر ، نخست وزیر جانسون را متهم کرد که پیش از پایان جنگ اعلام پیروزی کرده است.

در ژانویه، دولت محافظه‌کار جانسون اکثر محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار شیوع ویروس را لغو کرد، برگه های واکسن را برای مکان‌ها و ماسک‌ اجباری را در بیشتر مکان‌ها به‌جز بیمارستان‌ها در انگلیس لغو کرد.

اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی نیز که قوانین بهداشت عمومی خود را تعیین می کنند، لغو محدودیت ها را هر چند کندتر اعلام کرده اند.

نرخ بالای واکسیناسیون در انگلیس و کاهش خطر اومیکرون به این معنی است که کاهش محدودیت ها تنها منجر به افزایش بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر شده است. علیرغم اینکه انگلیس با بیش از 18.58 میلیون مورد ابتلا از جمله حدود 160 هزار مرگ و میر از بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا در اروپا رنج می برد.

85 درصد از افراد 12 ساله و بالاتر در انگلیس دو دوز واکسن دریافت کردند و تقریباً دو سوم آنها دوز تقویت کننده سوم را دریافت کردند.

این خبر را در آرتی عربی می توانید ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا