خبر

دوست نداشتم در استقلال بمانم/ امسال بهترین فرصت برای قهرمانی استقلال است

خبرورزشی –

امید یوسفیان؛ در همه این سال ها یکی از انتقادهایی که فوتبال ایران و باشگاه هایی مختلف وارد می شد و هنوز هم می شود ، مربوط به بازیکنان خارجی بود که به فوتبال ایران می آیند. در سال های اخیر به وضوح دیدیم بازیکنان خارجی که به فوتبال ما آمدند ، کیفیت آنچنانی نداشتند و حتی بعضی از آن ها از بازیکنان ایرانی ضعیف تر بودند. با این حال بودند بازیکنان باکیفیت خارجی که در به فوتبال ایران آمدند و درخشیدند. سرور جپاروف هافبک ازبکستانی که سابقه انتخاب به عنوان مرد سال آسیا را هم در کارنامه دارد، یکی از بهترین خارجی هایی بود که وارد فوتبال ایران شد. جپاروف  در هر دو تیم استقلال و سپاهان سابقه بازی کردن دارد نزد هواداران این دو تیم هم بسیار محبوب است. به بهانه پیوستن دو بازیکن ازبکستانی به فوتبال ایران ، بد ندیدیم به سراغ جپاروف برویم و گپ و گفتی با او انجام دهیم. گفت و گویی اختصاصی خبرورزشی را با هافبک ازبکستانی سابق استقلال در ادامه می خوانید.

این روزها مشغول چه کاری هستی ؟

خب مدتی است که من وارد عرصه مربیگری شدم و در حال حاضر هم در تیم لوکوموتیو تاشکند در کشورم فعالیت دارم. می خواهم به کارم در مربیگری ادامه بدهم و به موفقیت برسم. می دانم مربیگری با دوران بازی کاملا فرق می کند و برای تبدیل شدن به یک مربی خوب و حرفه ای باید خیلی چیزها یاد بگیرم و سخت تلاش کنم.

بازی های لیگ ایران را دنبال می کنی؟

بله همیشه بازی ها را می بینم و لذت می برم. ایران لیگ قدرتمندی دارد و بازیکنان با کیفیتی در ایران بازی می کنند. فکر می کنم رقابت جذابی بین استقلال، پرسپولیس و سپاهان برای قهرمانی در جریان است، هر چند به نظرم با توجه به وضعیت موجود، شانس استقلال و پرسپولیس برای قهرمان شدن بیشتر از سایر تیم هاست.

تیم سابقت استقلال در حال حاضر صدرنشین لیگ ایران است. نظرت در مورد این تیم استقلال چیست؟

خب من می دانم که فرهاد مجیدی بازیکن بزرگی در استقلال بوده و امسال هم در مربیگری نتایج بسیار خوبی به همراه استقلال کسب کرده است. اینکه استقلال در این فصل بهترین خط دفاعی و خط حمله را دارد و همچنین تا به حال باختی را متحمل نشده، نشان می دهد بازیکنان استقلال به هماهنگی و درک خوبی از هم رسیده اند و این موضوع کاملا مشخص است. استقلال در هر پست بازیکنان بسیار خوبی دارد و دست کادر فنی این تیم برای انتخاب تاکتیک های مختلف باز است.

استقلال 9 سال است که نتوانسته قهرمان لیگ شود، به نظرت در این فصل این اتفاق می افتد؟

کار سخت است ولی این تیم استقلال پتانسیل قهرمانی در این فصل را دارد. در واقع من فکر می کنم امسال بهترین فرصت برای قهرمان شدن استقلال است و این تیم شانس بسیار خوبی برای کسب جام قهرمانی خواهد داشت.

از بازیکنان ازبکستانی که به تازگی وارد  لیگ ایران شدند چقدر شناخت داری؟

من کاملا آمانوف و تمیروف را می شناسم چون سال ها در لیگ ازبکستان بازی کردند و در تیم ملی هم حضور دارند. هر دو بازیکن، فوتبالیست های فوق العاده ای هستند و می توانند در فوتبال ایران موفق شوند. آمانوف تکنیکی و شوت زن است و تمیروف هم شم گلزنی بالایی دارد و بسیار با استعداد است. به نظرم  هر دو بازیکن ازبکستانی که به تازگی به فوتبال ایران آمدند ، می توانند به ستاره های لیگ ایران تبدیل شوند و من برای هر دو آرزوی موفقیت در چالش جدید زندگی فوتبالی شان دارم.

با اینکه سال های زیادی در استقلال بازی نکردی ولی هنوز هم هواداران این تیم به تو علاقه دارند. با استقلالی ها در ارتباط هستی؟

خب این علاقه دوطرفه است. خیلی ها هنوز به من پیغام می دهند و محبت می کنند. برای استقلال و هوادارانش آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم این تیم امسال بتواند بعد از سال ها  قهرمان شود.

وقتی از استقلال جدا شدی، حرف و حدیث های زیادی در مورد نحوه جدایی تو از استقلال مطرح شد. تقریبا همه در استقلال دوست داشتند تو در این تیم بمانی. واقعا چه کسانی مقصر جدایی تو از استقلال بود؟

کسی مقصر جدایی من از استقلال نبود. من خودم دوست نداشتم به کارم در استقلال ادامه دهم و در این تیم بمانم. واقعیت این است که می خواستم به کشورم برگردم و نزدیک خانواده ام باشم. این یک تصمیم کاملا شخصی بود و بعد از مشورت با خانواده ام آن را گرفتم.

تیم ملی ایران هم با اقتدار توانست راهی جام جهانی شود، در این خصوص چه نظری داری؟

خب ایران فوتبال با ثباتی دارد و به لحاظ بازیکن هم در سطح بالایی قرار دارد. پتانسیل فوتبال ایران بالاست و تیم ملی شما یکی از بهترین ها در سطح آسیاست. خوشحالم که ایران را در جام جهانی می بینم و امیدوارم در بازی های جام جهانی نتایج خوبی بگیرد و موفق باشد. ایران هواداران زیادی دارد که عاشق فوتبال هستند و به بازیکنانشان انرژی و انگیزه زیادی می دهند. به نظرم مردم ایران شایسته این هستند که تیم ملی شان در جام جهانی حاضر باشد.

حرف پایانی

ممنون از تماس شما. می خواهم از همه هواداران فوتبال در ایران تشکر کنم که وقتی در کشور شما بازی می کردم و همینطور حالا، احترام زیادی برای من قائل بودند و من از لطف آن ها سپاسگزارم. بهترین آرزوها را برای مردم ایران دارم و امیدوارم همیشه موفق باشند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا