خبر

دلیل «خمز» برای تمدید قرارداد با تراکتور/ هر وقت نخواهند می‌روم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز پس از بی ثباتی کادر فنی خود با جذب «پاکو خمیز» به شرایط بهتری در لیگ 22 دست یافت. عملکرد این مربی باعث شد تا باشگاه تصمیم بگیرد قرارداد او را برای چند سال آینده تمدید کند.

پاکو خمز در گفت و گو با سایت باشگاه تراکتورسازی گفت: چیزی که من دوست ندارم این است که مسابقات لیگ به دلیل مسابقات حذفی جام حذفی یا دلایل دیگر خیلی متوقف شده و آنها را خیلی طولانی نگه می دارند. من می خواستم مسابقات را به تعویق بیندازم و این وقفه ها نه چندان زیاد.

وی افزود: البته زمانی که وقفه ها به خاطر جام حذفی باشد، می توانیم فشار تمرینات را افزایش دهیم و چیزهایی را که فکر می کنیم باید بهتر باشیم، با بازیکنان انجام دهیم. باید سخت‌تر تمرین کنیم تا بتوانیم در آن امتیازات نیز پیشرفت کنیم.

مدیر فنی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: در این زمینه خیلی پیشرفت کرده ایم. ما در تمرینات بهتر عمل می کنیم و تمرکزمان بیشتر شده است، اما هنوز مدتی باقی مانده تا به آن نقطه برسیم که تمام تمرکزمان روی کارهایی باشد که باید انجام دهیم. کار ما خیلی مهم است، روی این کار می کنیم تا پیشرفت کنیم، اما در مسابقات فرق می کند. در شرایط مسابقه بازیکنان با توجه به تنش های موجود و جو بازی متمرکز هستند. با این حال در تمرینات پیشرفت زیادی داشته ایم و باید پیشرفت کنیم.

خمیز درباره برنامه تمرینی تراکتورسازی در تعطیلات نوروزی توضیح داد: در واقع بعد از بازی گذشته تمرین خوبی انجام دادیم. بعضی روزها در دو جلسه تمرین می‌کردیم و فشارهای بالا را انجام می‌دادیم. بچه ها این هفته خیلی خوب تمرین کردند و بعد از این تمرینات طوری برنامه ریزی کردیم که بتوانیم چند روز تمرین پرفشار داشته باشیم. بعد از چند روز استراحت باید 6 روز برای مسابقه دهم فروردین تمرین کنیم و برای بازی نفت مسجد سلیمان آماده شویم.

وی افزود: نوروز برای ایرانی ها بسیار مهم است و به آنها 4 روز مرخصی داده ایم تا در تمرینات و بازی های پیش رو در کنار خانواده بمانند و پس از شارژ مجدد باطری برگردند.

سرمربی تراکتورسازی درباره کارگاه آموزشی خود برای مربیان و مربیان فوتبال ایران توضیح داد: این موضوع برای من مایه مباهات است اما اسم آن را کلاس نمی گذارم. ما اغلب به تبادل نظر می پردازیم. افرادی که می آیند خود مربیان فدراسیون هستند. ما نظرات خود را بیان می کنیم و با یکدیگر صحبت می کنیم. در واقع من به آنها می گویم که درباره فوتبال چه فکری می کنم و آنها می توانند از این نکات نتیجه بگیرند و هر چه دوست دارند بردارند و در کارشان استفاده کنند. معلمان باید به ما بگویند که چگونه مربی تربیت می کنند و من دوست دارم بدانم مربیان در ایران چگونه شکل می گیرند. همچنین توضیح می دهیم که شرایط ما در خارج از ایران چگونه است.

خمز در خصوص تمدید طولانی مدت قراردادش با باشگاه تراکتورسازی گفت: فکر نمی کردم به این سرعت قرارداد بلندمدت ببندم. هر جا که باشم قراردادم را یک سال تمدید کردم اما فکر نکنید این باعث می شود باشگاه همچنان متضرر شود. تا زمانی که باشگاه به من اعتماد کند، به کارم در تراکتورسازی ادامه خواهم داد. وقتی باشگاه تصمیم گرفت که دیگر به من اعتماد ندارند، می توانستیم مانند دو دوست با هم ارتباط برقرار کنیم. در آن زمان پست خود را به باشگاه می سپارم تا مربی دیگری را جایگزین کنم.

وی افزود: به دلیل اینکه باشگاه به خوبی از ما حمایت کرد، تصمیم گرفتم قراردادم را تمدید کنم. مسئولان باشگاه، کادرفنی و خود بازیکنان کمک زیادی به ما کردند تا بتوانیم اینجا کارمان را انجام دهیم. آنها برای ما مثل خانواده بودند و به همین دلیل این قرارداد را امضا کردیم. امیدوارم با کمک شما بتوانیم به تمام اهدافمان برسیم.

سرمربی تراکتورسازی ضمن تبریک سال نو به هواداران این تیم تایید کرد: برای هوادارانمان روزهای خوشی را آرزو می کنم. مهمترین چیز سلامتی است. وقتی انسان سالم است می تواند برای تمام اهدافش تلاش کند و به آن برسد، اما بدون سلامتی این امکان پذیر نیست. به همین دلیل برای همه مردم تبریز به ویژه علاقه مندان به تراکتورسازی و خانواده هایشان آرزوی سلامتی و سال خوبی دارم. عید نوروز را به ایشان تبریک می گویم و سال نو را به ایشان تبریک می گویم.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا