خبر

درمان زودهنگام بیماری لثه روند پیشرفت آلزایمر را کُند می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر به نقل از سلامتی محققان معتقدند که درمان و پیشگیری از بیماری لثه ممکن است به کند کردن پیشرفت بیماری آلزایمر کمک کند. این باکتری ها ممکن است با افزایش التهاب علائم بیماری آلزایمر را بدتر کنند.

بهداشت خوب دهان همچنین ممکن است به پیشگیری از بسیاری از بیماری های دیگر مرتبط با این باکتری ها کمک کند.

رنگ یک باکتری رایج است که با بیماری های دهان مانند بیماری لثه، بوی بد دهان، آبسه های دندان و سرطان دهان مرتبط است. علاوه بر این، با انواع بیماری ها در سایر نقاط بدن از جمله سرطان ها، عفونت ها و شرایط التهابی مرتبط است.

نتایج یک مطالعه جدید اخیرا نشان داد که این باکتری ها ممکن است با بیماری آلزایمر نیز مرتبط باشند.

انجمن آلزایمر بیماری آلزایمر را شایع ترین علت زوال عقل توصیف می کند که حدود 60 تا 80 درصد از کل موارد را تشکیل می دهد. این بیماری تدریجی هیچ درمانی وجود ندارد.

افراد مبتلا به آلزایمر از دست دادن تدریجی حافظه و شناخت را تجربه می کنند که در نهایت به اندازه ای شدید می شود که در عملکرد روزانه آنها اختلال ایجاد می کند. اعتقاد بر این است که به دلیل تجمع پروتئین ها بتا آمیلوئید و تاو در مغز به سلول های عصبی آسیب می رساند و از بین می برد.

جیک جینکو چانهمحقق ارشد دانشگاه تافتس گفت: “تحقیق ما نشان داد که F. nucleatum ممکن است باعث التهاب یا با ته نشین شدن در مغز و ترشح مولکول ها شود. بیماران بیماری آلزایمر را تشدید می کند.»

چانه او گفت: “مطالعات ما نشان می دهد که F. nucleatum می تواند حافظه و مهارت های تفکر را در موش ها از طریق مسیرهای سیگنالینگ خاص کاهش دهد.”

وی همچنین توضیح داد: P. هسته باعث رشد غیر طبیعی سلول می شود گلیوما کوچک سلول ها خواهد بود گلیوما کوچک سلول های ایمنی در مغز وجود دارند که به طور طبیعی نورون های آسیب دیده و التهابی را حذف می کنند. این رشد بیش از حد سلول ها است گلیوما کوچک پاسخ التهابی را افزایش می دهد.»

چانه وی گفت: تصور می شود التهاب یا عفونت مزمن عامل اصلی کاهش شناختی است که با پیشرفت بیماری آلزایمر رخ می دهد.

چانه اگرچه تحقیقات ما این بیماری را ثابت نمی کند لثه ها (بیماری لثه) می تواند باعث بیماری آلزایمر شود، اما نشان می دهد که اگر بیماری لثه را به موقع درمان نکنید، علائم آلزایمر بدتر می شود.

علاوه بر این، درمان بیماری لثه در مراحل اولیه بیماری آلزایمر می تواند پیشرفت آن را کند کند.

چانه او فکر می کند آزمایش های باکتریایی روزی می تواند راهی برای اندازه گیری باشد گرفتن اثرات قارچ F. nucleatum و کنترل فرآیند بیماری.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا