خبر

خشم آنکارا از تصمیم تسلیحاتی آمریکا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد که کشورش در واکنش به تصمیم آمریکا برای لغو تحریم صادرات تسلیحات به قبرس یونانی اقدامات ملموس و عملی انجام خواهد داد.

وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به اینکه تصمیم آمریکا برای لغو تحریم صادرات تسلیحات به قبرس در نشست شورای امنیت ملی ترکیه بررسی شد، افزود: ترکیه مجبور است از حقوق ترک‌های قبرس دفاع کند.

وی افزود: دلیل اصلی این تصمیم آمریکا این است که قبرس یکی از مهم ترین کشورهای جهان در زمینه پولشویی است. این نباید بهای این باشد که اجازه دهید یونانی‌های قبرس از کنترل خارج شوند جستجو کردن سلاح بودن

و اعلام کرد که ترکیه در این زمینه طرفدار آمریکاست بارداری وی هشدار داد که تصمیم آمریکا به معنای دور شدن از سیاست تعادل و جانبداری با یونان است.

چاووش اوغلو تاکید کرد: دست را نادیده بگیرید جستجو کردن یونانی های قبرس در اسلحه رقیه این کشور اقدامات لازم را برای حمایت از ترک‌های قبرس انجام داده و پس از تصمیم اخیر ایالات متحده در مورد تسلیحات، اقدامات بیشتری را انجام خواهد داد. در این زمینه گام های مشخصی برخواهیم داشت. اگر می‌خواهید تنش‌ها را تشدید کنید، ما تمام اقدامات لازم را برای مقابله با آن انجام خواهیم داد و تمام اقدامات و اقدامات لازم را برای حمایت از ترک‌های قبرس انجام خواهیم داد.

وی گفت: وزارت دفاع ترکیه در حال ارزیابی وضعیت است. همه باید بدانند که ترکیه کشوری نیست که تابع تصمیمات دیگران باشد. قانون یونان بین بین المللی با آماده سازی جزایر عاری از سلاح نقض می شود و ترکیه اقدامات لازم را انجام می دهد. اگر یونان معتقد است که از آن حمایت خواهد شد، هیچ یک از طرفین در حال حاضر چه کسی – کدام تشویق به اقدامات تشخیص میدهم آنها فکر می کنند در طول تصادف با او نمی مانند.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا