خبر

خداحافظی اجباری یک پرسپولیسی از تیم ملی/ شکست دوباره «مرد همیشه بازنده» فوتبال ایران! | جهان محتوابا بحران انضباطی در آخرین اردوی تیم ملی، حالا به جز دراگان اسکوچیچ، یک نفر دیگر ماجرا را باز کرده است. حمید شتیلی که برای مدت طولانی جایگزین مجتبی سحری به عنوان رئیس یا مدیر تیم ملی فوتبال شد. در شرایط عادی، انتخاب استیلی ممکن بود با انتقادات زیادی مواجه شود، اما نکته اینجاست که در آن زمان اوضاع چندان عادی نبود. وجود سهری آنقدر بحث برانگیز شد که جایگزینی او با یک جانباز کار رضایت بخشی به نظر می رسید، اما هرچه جلوتر رفتیم، شرایط تغییر کرد و عملکرد استیلی بیش از گذشته زیر ذره بین است. نتیجه چه بود؟ چیزی جز اینکه در مقاله دیگری نمره قبولی نگرفت.

کمک کننده مزاحم

حمید استلی بازیکن موفق و مهمی در فوتبال ایران بود اما تجربیات بعدی او چندان مشخص نبود. استیلی کار خود را به عنوان دستیار آغاز کرد که در دو فصل به نمایش درآمد. در لیگ چهارم، رینیل سوبل دستیار آلمانی روی نیمکت پرسپولیس بود و عجیب اینکه سرمربی آلمانی تردید خود را نسبت به او پنهان نکرد! سوبل در برنامه 90 به صراحت به این موضوع اشاره کرد و مدعی شد استیلی کارش را مختل می کند اما حمید در دفاع از خود گفت: سوبل هیچ نقشه مشخصی نداشت و دیواری کوتاهتر از من پیدا نکرد. دومین دوره کمک استیلی در پرسپولیس هم جدید بود. او در لیگ هفتم دستیار افشین قطبی شد. این همکاری منجر به تورنمنت دراماتیکی برای پرسپولیس شد، اما این تیم در طول فصل به شکلی بی سابقه در حاشیه بوده است. صدیق فکر می‌کرد خودش پرسپولیس را تعطیل کرد و بعد قطب‌های من را آورد و در نتیجه انتظاراتش بالاتر از حد معمول بود و به نظر می‌رسید تیم به دو گروه کاملاً مجزا بین او و قطب من تقسیم شد. بعد از مسابقات، او با پول باقی ماند، اما دیگر استیلی را قبول نکرد.

مربی ناموفق

استیلی به سمت سرمربیگری رفت. تجربیات او در استیل آذین و به خصوص شاهین بوشهر بد نبود، اما حامد زمانی که با این عجله و در اوج دعوای حبیب کاشانی و علی دایی، فرماندهی پرسپولیس را برعهده گرفت، به صورت حرفه ای خودکشی کرد. استیلی در شروع لیگ یازدهم بر روی صندلی سرخ پوشان تکیه داد و چون هواداران او را شایسته چنین جایگاهی نمی دانستند، از بازی هفته اول مقابل ملوان علیه این مربی شعار دادند. فشار آنقدر زیاد بود که پرسپولیس از همان ابتدا فصل را از دست داد. نتایج ضعیف در کنار شکست های پی در پی در دربی تهران باعث شد ابتدا حبیب کاشانی و سپس حمید استلی از سمت خود کناره گیری کنند. یک خودکشی کامل باعث شد استیلی از زیر این سایه سنگین بیرون نیاید.

مدیر شکست خورده

استیلی بعداً شانس خود را به عنوان مدیر تیم امتحان کرد. او ابتدا در تیم ملی امید این سمت را پذیرفت اما با فرهاد مجیدی کنار نیامد. فرهاد که سرمربی تیم امید بود استلی را متهم به دخالت کرد و استعفا داد. در نتیجه حمید به همراه تیم امید روی نیمکت نشست و از دور انتخابی المپیک حذف شد. حالا او اولین سرمربی تیم ملی است. مدیر تیمی که بازیکنانش تا دیروقت در کمپ بیدار می مانند و نصف شب همبرگر سفارش می دهند. شاید سرمربی تیم بی تقصیر نباشد، اما در درجه اول وظیفه سرپرست این است که این مسائل را حل کند و در نتیجه جای تعجب نیست که مردم از عملکرد استیلی ناراضی باشند. حتی زمزمه های خداحافظی حمید از تیم ملی به گوش می رسد. اتفاقی که اگر بیفتد نشانه منفی دیگری در کارنامه «مرد باخت» خواهد بود.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا